• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

19 Nisan 2020 09:30

10 Adımda Makyajsız Güzel Görünme Yöntemi!

10 Adımda Makyajsız Güzel Görünme Yöntemi!

Aslında doğal güzelliğe sahip olan kadınlar bile nedense makyaj yapmaya ihtiyaç duyarlar. Ufak tefek fiziksel kusurları olanlar ise bu sorun minicik bir sivilce olsa da bunu çok önemser ve kusurlarını gizlemek için ellerinden geleni yaparlar. Oysa bazı makyaj tarzları kadını doğallıktan uzaklaştırır ve güzelleştirmek yerine daha kusurlu gösterir. Ayrıca uzun vadede makyaj cildin çabuk yıpranmasına ve başka cilt sorunlarına sebep olur. Biz de bu yazımızda doğallıktan yana olan ve cilt sağlığını önemseyen kadınlar için 10 adımda nasıl güzel ve doğal görüntüye sahip olunabileceğini ele alacağız. Hadi başlayalım!

 

 

1) Mutlaka Bol Bol Su İçin!

 

Cildin toksinlerden arınması ve tazelenmesi için belki de ilk şart gün içinde bol su tüketmek! Günde en az sekiz su bardağı kadar su içmeyi sakın ihmal etmeyin.

 

2) Yüzünüzü Sevin!

 

Hayır, cildinizi okşamanızdan bahsetmiyoruz. 🙂 Yüzünüzü psikolojik olarak önce kendiniz sevin. Bu hem stresi azaltıp cildin çabuk yıpranmasını engelleyecek, hem de özgüveninizi artırarak yüzünüze muazzam bir tebessüm giymenizi kolaylaştıracaktır. Unutmayın, en güzel makyaj içten gelen tebessümdür!

 

3) Dudak Kuruluğuna Dikkat!

 

Makyajsız güzel görünmek için önemli olan ayrıntılardan biri de dudaklarınızın canlı ve sağlıklı görünmesidir. Ruj sürmekten elbette bahsetmiyoruz. Dudaklarınızı gerek bol su içerek gerekse hafif ve bitkisel nemlendirici kullanarak sağlıklı tutmaya bakın. Yüz güzelliği sırlarından birinin de dudakların sağlıklı görünmesi olduğunu unutmayın.

 

4) Uyku Düzenine Dikkat!

 

Düzensiz uyku çabuk yıpranmaya sebep olur. Gece yarısından önce dalınan ve ortalama 6-8 saat boyunca uyunan kaliteli uyku ise cilt hücrelerini yeniler ve cilde canlılık kazandırır. Makyajsız güzel görünmek için yatma kalkma saatlerinize ve her gün düzenli uyku çekmeye dikkat edin.

 

5) Haydi Hanımlar Spora!

 

Yalnızca vücut sağlığı ve düzgünlüğü için değil cilt güzelliği için de spor şart hanımlar! Bedeni dinç tutmak dolaylı yoldan yüz güzelliğini de etkiliyor. Bu yüzden günlük egzersiz yapmaya kendinizi alıştırmanızı ve yağlı yiyecekler tüketip dengesiz kilo alımından kaçınmanızı öneriyoruz.

 

6) C Vitaminini İhmal Etmeyin!

 

Her sabah içine limon dilimlenmiş ılık su içmenin cildi yenileyip güzelleştirdiği biliniyor. Bunun yerine taze sıkılmış portakal suyu da içilebilir ancak sıkılmasının ardından hemen üç dört dakika içinde yani içindeki C vitamini deposu havaya uçmadan önce!

 

7) Sivilcelerinizi Uzmanına Teslim Edin!

 

Makyaj yapmanın temel sebepleri arasında cilt kusurlarının olduğu muhakkak. Bunların başında da sivilceler geliyor. Siz siz olun sivilcelerinizi makyajla kapatma gafletine düşmeyin. Sivilcelerinizin tedavisi için bir dermatologdan yardım almayı deneyin ve unutmayın; makyajla kapatıp sivilceleri kabartmaktansa cildinizi temiz tutup sivilceli fakat kusurlarınızla barışık kocaman tebessümünüzle gezmeniz yeğdir.

 

8) Temizleyici Maske Uygulayın!

 

Temiz ve doğal bir cildin makyajlı fakat yapay bir ciltten âlâ olduğuna inananlardansanız cilt tipinizi tespit edin ve düzenli olarak ona uygun bir temizleyici doğal maske kullanın. Böylece gözenekleriniz temizlenecek ve makyajsız güzel görünmek için gerekli olan canlı cilde doğal yöntemlerle kavuşmuş olacaksınız.

9) Yüzünüze Dokunup Durmayın!

Yüzünüzü lüzumsuz yere elleyip durursanız cildiniz yağlanır, terler ve mikrop kapar. Bu da cildin bozulmasına sebep olur. Bu yüzden cildinizi kendinizden korumaya bakın.

 

10) Asitli İçeceklere Hayır Deyin!

 

Asitli içecekler ve abur cubur yemek vücutta toksin birikmesine, karaciğer yağlanmasına ve cilt gözeneklerinin tıkanıp güzelliğin bozulmasına sebep olur. Vücuttaki mineral ve vitamin dengesini bozar. Bu yüzden cildinizi koruyup makyajsız güzel görünmek için abur cuburdan ve asitli içeceklerden kaçının. Bol meyve yemek ve toksin atıcı özelliği olan yeşil çaydan günde bir iki bardak tüketmek cildinizi temizleyip ona doğal bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır.

 

 

Makyajsız güzel görünmek için yatma kalkma saatlerinize ve her gün düzenli uyku çekmeye dikkat edin.

 

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial