• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

19 Nisan 2020 09:35

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Enjeksiyon rinoplasti adı ile de bilinen ve ortalama 15 dakika içerisinde gerçekleştirilen geçici burun estetiğine ameliyatsız burun estetiği adı verilir. Minimal seviyede işlem gerektiren ve içeriği açısından cerrahi olmayan bütün prosedürleri bünyesinde bulundurur. Özellikle ameliyat olarak geçmemesinden dolayı birçok insanın düşündüğü bir yöntemdir. Ameliyatsız estetik uygulamalarında kalıcı bir sonuç olmayacağı, dolgu nedeniyle zamanla etkisinin geçeceği bilinerek hareket edilmelidir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Olur?

Ameliyatsız burun estetiği ile enjeksiyon yöntemleri kullanılarak çalışma sağlanır. Bu çalışmalar ile ameliyat gerekmeden burun yapısının bozuk görünümünün onarılmasını (oran değişimi talebi harici) isteyen hastalar, genel olarak sonuçlardan da memnun kalmaktadır. Dolgu malzemelerinin kullanımı ile ameliyatsız burun estetiği yapılmaktadır. Malzeme olarak ise hastanın kendi vücudundan alınarak kullanıma hazır hale getirilen dermal dolgu malzemesi ya da hyalüronik asit kullanılmaktadır. Ameliyatsız burun estetiğinde alınan sonucun ne kadar süre dayanacağı, işlem esnasında kullanılan tüm enjeksiyon malzemelerinin özelliğine ve kalitesine bağlıdır. Bu malzemelerin kaliteli bir şekilde kullanılması ve seçilmesi, doktor ve klinik seçimi sayesinde mümkün olacaktır.

 

Ameliyatsız burun estetiği, yaklaşık 15 dakika içerisinde burundaki mevcut şekil bozukluğunu ortadan kaldırarak hastaların sorunsuz bir burun görünümüne kavuşmasını sağlar. Cerrahi bir müdahale olarak kabul edilmediği için de kısa sürer, alınan sonuç da kısa sürede fark edilir hale gelir. Belirli bir süre iyileşmesini beklemeye gerek kalmaz. Rinoplasti cerrahi uygulamalarında olduğu gibi, ameliyatsız burun estetiği de tasarım açısından oldukça önemlidir. Burun tasarımında alınacak sonuç geçici olsa bile, dolgu yenilemesi ile hep aynı görünüm elde edilebilir.

Ameliyatsız burun estetiğinde de işlem öncesi üç boyutlu çizim ve tasarımlarla nasıl bir sonuç alınacağı görülebilir. Üç boyutlu maskeler sayesinde hem öncesi hem de sonrası sonuçlarını karşılaştırmak mümkün olacaktır. Burun estetiği sonucunda nasıl bir görünüm elde edileceğini her hasta çok merak eder. Nasıl olacağına dair ön görüntülerin alınabilmesi, hastaların gönül rahatlığı içerisinde bu uygulamaya başvurmasında çok etkilidir. Uygulama sonucu sürpriz olmayacak sonuçlarla karşılaşılır.

 

Ameliyatsız burun estetiği etkisinin kalıcı şekilde devam edebilmesi için en fazla 1 sene sonrasında yeniden dolgu malzemeleri ile işlemlerin tekrar edilmesi gerekir. Böylelikle elde edilen yeni görünüm devamlılığını sağlar. İyileşmek için yeterli dinlenme zamanı olmayan, ameliyattan ya da narkozdan çekinen hastalar, ameliyatsız burun estetiğini tercih ederler.

 

 Hangi Durumlarda Ameliyatsız Burun Estetiği Yapılır?

Ameliyatsız Burun Estetiği

Aşağıdaki sorunları yaşayan her birey, ameliyatsız burun estetiği yaptırabilirler. Belli başlı sorunlar ise şöyledir;

 

  • Burun sırtında, burnun ucunda ya da burnun yan kısımlarında görülecek hacimsel eksiklikler
  • Burun kemerinde ya da burnun sırtında meydana gelen çöküntüler
  • Asimetrik ya da eğik durumdaki burunlar
  • İlk burun ameliyatı sonucunda düzelmemiş durumlar
  • Revizyon rinoplasti yaptırmak isteyenler
  • Burun ucunun kaldırılması ya da düzeltilmesi
  • Burun köprüsünde meydana gelen bozuklukların düzeltilmesi
  • Burun kırıklığından dolayı meydana gelen estetiksel problemler
  • Asimetrik durumdaki burun deliklerinin görünümü

 

Burun konusunda cerrahi işlem yerine ameliyatsız burun estetiği yaptırmayı düşünen her birey öncelikle doktor muayenesinden geçmelidir. Bu uygulama her hasta için uygun olmayabilir. Bazı burun problemleri, direkt cerrahi uygulama gerektirebilir. Bu nedenle son kararı doktor vermelidir. Bu konuda kulaktan dolma bilgiler ile hareket edilmemesi gerekir. Bununla birlikte burun konusunda çok radikal bir değişim istemeyen ve küçük uygulamalar ile de istediği sonucu alabilecek hastalar açısından ameliyatsız burun estetiği çok uygundur. Ameliyatta olduğu gibi bu işlemde de hastalar acı ve ağrı hissi yaşamayacaktır.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.