• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

19 Nisan 2020 11:38

Bronz Bir Tene Sahip Olmak İçin

Bronz Bir Tene Sahip Olmak İçin

Geçmiş çağlarda beyaz ten güzellik kıstası iken günümüzde bu kural yerini bronz tene bırakmıştır. Günümüzde bronz bir tene sahip olmak güzelliğin olduğu kadar sağlıklı bir görünüm de kıstası olmuş durumda. İnsanlar bronz bir tene sahip olmak için otobronz ve solaryum gibi yöntemlerden faydalansa da bu yöntemler çok sağlıklı olmadığı için daha yağlıklı yöntemler aramaktadır. Kimyasal ile etkileşime girmeden bronz bir ten için ne yapmalıyız, konu başlığında uygulanabilecek bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımların başında bol havuç tüketimi gelmektedir. Havuç içerisinde bulunan karoten maddesi melanositlerin çoğalma sürecini hızlandırması sebebi ile bronzlaşma sürecini de hızlandırmaktadır. Bronzlaşırken havuç tüketmek, havuç suyu içmek yahut havuç yağı kullanmak bronzlaşma sürecinin hızlanmasına olanak tanıyacaktır.

Bronzlaşmak

Bronz bir ten sağlıklı bir görünüm yaratmak için arzulanıyorsa sağlıklı bir tene sahip olmak da büyük önem taşımaktadır. Sağlıklı bronz bir ten nasıl olur, başlığı altında yapılması gerekenlerin başında peeling gelmektedir. Peeling ile vücutta bulunan ölü deri ve kirden kurtularak güneşin vücudunuza eşit oranda etki etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra güneşlenme esnasında pozisyon değiştirmeniz de eşit şekilde yanmanızda büyük rol oynamaktadır. Bu adımların yanı sıra deniz içerisinde yanarak da bronzlaşma sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Güneş ışınları su ve kum üzerinde yansıma oluşturmaktadır bu sebeple bronzlaşırken su içinde, su yatağında ya da su kenarında bulunursanız daha çok bronzlaşma şansına sahip olabilirsiniz.

Güneş ışınları bronzlaşmanızı sağlamasının yanı sıra zararlı ışınları ile cildinize zarar vermektedir. Bu sebeple bronz bir ten için güneş ışınlarından faydalanırken cildinizin zarar görmesiniz istemiyorsanız güneş kremi kullanmanız ve kreminizi belli periyodlar ile yenilemeniz gerekmektedir. Bu şekilde cildinizi zararlı ışınlardan koruyarak bronzlaşırken deformasyonu engelleyebilirsiniz. Yaz aylarında vücuttaki nem oranı düşmekte ve cilt daha fazla kurumaktadır. Bunun önüne geçebilmek için gün içerisinde bol su tüketmeniz gerekmektedir. Bol su tüketimi ile vücut nem dengenizi koruyarak cildinizin soyulmasını engelleyebilir ve bronz teninizi koruyabilirsiniz. Aynı zamanda nemli bir ciltte bronz ten daha sağlıklı görünecektir. Cildinizin nem dengesini koruyarak parlak ve canlı görünmesini sağlayabilir ve böylece parlak bronz bir tene sahip olmayı da garanti altına alabilirsiniz. Son olarak bronzlaştıktan sonra bu görünümü çabucak kaybetmek istemiyorsanız banyodan sonra nemlendirici kullanmaya özen göstermelisiniz. Bu derinizin soyulmasına engel olacaktır. Bunun yanı sıra güneşlendikten sonra banyonuzu ılık yapmaya ve banyo esnasında kese yapmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca güneşlendikten sonra kesinlikle peeling yapmamalısınız.

 

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial