• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

19 Nisan 2020 13:59

Burun Estetiği İle Mutlu Kalın…

Burun Estetiği İle Mutlu Kalın…

İnsanlar yapısı gereği sürekli kendini yenileme ve güzelleştirme isteği ile hareket eder. Bu anlamda yüzün tam orta kısmına yer alan burun yüzün genel görünümünü ve estetiğini etkilediği için tüm bakışların yüze odaklanmasına sebep olur. Burnundan memnun olmayan kişiler de bu durumdan rahatsızlık duyarak burun estetiği ameliyatına yönelmeye başlamıştır. Son zamanların en popüler estetik operasyonları buruna yapılan operasyonlar olmuştur. Bu operasyonların gelişmesi ile burun problemi yaşayan kişilerin en fazla araştırdığı konu da burun estetiği nasıl yapılır sorusu olmuştur. Bu konuda geniş bilgiler edinilerek estetik konusunda kişi öncelikle kendi psikolojisini bu duruma hazırlamaktadır.

 

 Tüm Dünya’da En Çok Uygulanan Estetik Operasyon Burun Estetiği Olmuştur

Burun kısmında bulunan sorunlar, kişi de hem psikolojik hem de sosyal sorunların yaşanmasına neden olmaktadır. Burnundan memnun olmayan kişiler özellikle herkesin kendini izlediğini düşünerek bu psikoloji ile sosyal ortamlardan uzaklaşmaya çalışırlar. Burun şeklinin yüz ile orantısız bir durumda olması insanlarda memnuniyetsizlik yaratmaktadır. Bu nedenle birçok kişi son dönemlerde bu ameliyata çok fazla ilgi göstererek burun estetiği operasyonunu en üst sıralara taşımıştır.

 

Bu ameliyat ile hastanın sadece görüntüsü değişmez. Görüntü ile birlikte düzelen psikolojik ve sosyal yaşam ile birlikte kişinin kendine olan güveni de bir nevi tedavi edilerek her ortamda daha güçlü bir yapıda olmasını sağlamaktadır. Burun yapısı herkes de farklı olduğu için uygulanana burun estetiği operasyonu da kişiden kişiye değişmektedir. Bu nedenle operasyonu yapacak olan uzman hastada geniş kapsamlı bir tarama yaparak hangi operasyonun uygulanacağına karar vermektedir. Özellikle kadın hastalarda yüze daha doğal ve yumuşak bir görüntü katmak için uğraşılır.

 

 Burun Estetiği Operasyonlarında Başarı Oranı Yüksektir

 

Son zamanlarda yaşanan teknolojik gelişmeler sağlık bilimini de etkilemiştir. Teknolojik gelişme ile sağlık alanında birçok farklı tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Geliştirilen bu alanların içine burun estetiği operasyonu da dâhil olmuştur. Çeşitlendirilen yöntem ve kullanılan aletlerin işlevselliğinin artırılması ile yapılan operasyonlar son derece başarılı sonuçlar sağlamaktadır. Burun estetiği sonrasında yeni halinden memnun olan kişilerin oranı oldukça yüksektir. Burunda oluşan kemiksi yapı, buruna alınan darbeler sonucunda oluşan eğrilik ve yüz standartlarından daha büyük bir burun, estetik operasyon sonucunda daha düz ve yüz şeklinin orantısına daha uygun ayrıca daha güzel görünümü sağlayan bir burun ortaya çıkarılmaktadır.

 Burun Estetiği Operasyonları Artık Çok Kolay

 

Eskiye göre geliştirilen sistemlerle bu operasyonların süresi kısalmıştır. Açık ve kapalı olarak yapılan bu operasyon öncesinde hastaya bazı testler ve taramalar yapılarak ameliyatın başarı oranı artırılmaktadır. Kapalı operasyon ile burunun içine birkaç kesik atılmaktadır. İç kısma atılan kesiklerin izleri dışarıdan bakıldığında belli olmuyor. Açık yapılan operasyonda ise kıkırdak ve kemik yapısına daha rahat ulaşım sağlanır ve özellikle eğrilikler başarılı bir şekilde tedavi edilir. Anestezi ile yapılan bu işlem sırasında herhangi bir acı duyulmaz. Ameliyat sonrasında oluşan morlukların oranı geliştirilen yöntemlerle azaltılmıştır. Ameliyattan bir gün önce hastaneye yatırılan hasta ameliyattan 1 gün sonra taburcu edilir ve 10 günlük bir takip süresinden sonra normal hayatına dönebilir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial