• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

19 Nisan 2020 22:55

Burun Estetiği Yanlış Bilinenler

Burun Estetiği Yanlış Bilinenler

Her türlü cerrahi operasyon gibi estetik cerrahi operasyonlarında da her daim riskler söz konusu olabiliyor. Kendi alanında uzman vasfı edinmemiş plastik ve estetik cerrah ya da kulak burun boğaz uzmanu tarafınca gerçekleştirilecek her operasyonda pek çok komplikasyon meydana gelebilir. Burun estetiği ameliyatı riskleri ve yanlış bilinenler hakkında çeşitli ifadeler belirtilebilir. Burun operasyonlarında en önemli risklerden bir diğeri de meydana gelen sonuçtan hoşnut kalmamanız söylenebilir. Gerçekçi hedeflere ulaşabilmeniz için bir revizyon burun estetik operasyonları geçirmeniz gerekebilir. Revizyon operasyonlarına cerrahi müdahale neticelerini düzelmek ve gereken rötuşları yapmak amacıyla başvurduğumuz yöntemdir.

Her kişiye özel bir burun vardır. Aynı şekilde yapılacak olan cerrahi uygulamalar da kişiye özel gerçekleştirilmelidir. Burun estetik ameliyatları yani rinoplasti, dikkat gerektiren ve karışık bir operasyon olduğu için muhteşem neticeler elde etmek bazı durumlarda zor olabiliyor; özellikle operasyonunuzu gerçekleştirecek olan cerrahın burun estetiği hakkında yeteneği, eğitimi ve tecrübesi azsa eğer istenmeyen sonuçlarla karşılaşma olasılığınız yüksektir.

Başarılı bir ameliyatın sonrasında hastalar gözle görülebilir gelişme yaşayabilir. Bazı durumlarda operasyon sonrasında deformasyonlar görülebiliyor. Bu gibi hastalara kesinlikle revizyon burun estetik operasyonu uygulanmalıdır.

Revizyon operasyonları ve işlemleri başarısız bir uygulamadan kalan hasarları düzeltebilmek için gerçekleştirilen operasyonlardır. Revizyon rinoplasti ise, ilk burun ameliyatlarından son derece farklı nitelikler içermektedir. Zira farklılık yapılacak olan bölgede daha önceden operasyon uygulandığından dolayı neticeleri önceden tespit edebilmek daha güç olacaktır. Burun estetiği ameliyatı riskleri ve yanlış bilinenlerin göz önüne alınması bu nedenle önem taşımaktadır. Ayrıca sekonder burun operasyonu gibi işlemlerde hekiminiz neticelerinizi daha ideal bir hale getirebilmek için sizlere ikinci bir operasyon tavsiye edebilir. Peki, ortaya çıkan olumsuz sonuçlar nasıl önlenebilir? Aslında bu konuda doğru bir cerrahı tespit etmek büyük önem taşımaktadır. Sizler de bu konulara dikkat ederek önleminizi alabilirsiniz.

Yapılan burun estetiği sonrası istenmeyen estetiği düzeltme operesyonu ne zaman yapılabilir?

Burun estetiği ameliyatınızın sonucunu ilk birkaç gün içerisinde görebilirsiniz fakat burunun tamamen iyileşmesi ve şişlerin inmesi için en az birkaç ay beklenmelidir. Ortalama 6 aylık bir iyileşme süresi sonrası düzeltme (revizyon) burun estetiği yaptırabilirisiniz. Dokuların iyileşmesi için bu süreyi beklemeniz gerekmektedir.

Beklentileriniz gerçekçi olmalıdır. Revizyon burun estetiği sonrası daha iyi bir sonuç elde edilebileceği düşünülebilir. Doktorunuzun daha önce yaptığı düzeltme resimlerinin öncesine ve sonrasına bakmak bu operesyonu yaptırıp yaptırmama konusunda size yardımcı olacaktır.

Yaptırdığınız burun estetiği operasyonu eğer şekilsel ve kalıcı bozukluklara neden olmuşsa bu durumdan kurtulmak oldukça zor olacaktır.

Burun estetiği sonrası burunda çökme oluyor hikayesi doğru mudur ?

Alanında uzman doktorlar tarafından yapılmış burun estetiği operasyonu sonrası böyle bir sorun oluşmaz.

Ameliyatsız burun estetiği yapılabilir mi?

Mikro burun ameliyatı, mikrorinoplasti  diye isimlendirilen yöntemler henüz kesin bir konsensus sağlanmış, bilimsel olarak kabul görmüş yöntemler değildir. Fakat dolgu yapma botoks gibi uygulamalarla burun küçültmeye değilde çöküntü veya kırışıklık gidermeye yönelik kısa süren daha az maliyetli ve riskli operasyonlar yapılabilir.

Burun estetiği tamponları çıkarılırken ağrı olur mu?

Gelişen estetik ameliyatlar sayesinde artık burun estetiği yapıldıktan sonra bildiğimiz gazlı bezli tamponlar kullanılmıyor. Bu nedenle de rahatlatıcı ve burun içi yapışıklığı önleyen özel malzemeler çıkarılırken çok ciddi bir ağrı oluşmaz.

Burun estetiği yaptırmanın bir mevsimi var mı ?

Eskiden çoğu ameliyat yaz yapılmazdı bunun nedeniyse sıçak havalarda kanamanın fazla olması ve ince işleri yapacak doktorun sıcakta çalışmasının zor olmasıydı, fakat klimalı ameliyathanelerin ve hasta odaları sayesinde yaz aylarında da başarılı ameliyatlar ve sonuçlar elde edilebiliyoruz

 

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.