• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

9 Mayıs 2020 15:17

Dövme Sildirmek Veya Yaprımak

Dövme Sildirmek Veya Yaprımak

Son yıllarda giderek artan trendlerin başına dövmeler gelmektedir. Eskiden çok nadir kişiler tarafından yaptırılan dövmeler artık neredeyse herkes tarafından yaptırılır bir hale gelmiştir. İlk dövme tabi ki Avrupa’da ortaya çıktıysa da giderek dünyada yayılan bir hale gelmiştir. Özellikle ülkemize dövmenin girmesiyle birlikte birçok tartışma konusu da ortaya çıkmıştır. İlk zamanlar dövme yaptıran kişiler yadırganmış ve hoş karşılanmamıştır. Ancak şimdilerde ise oldukça sevilen ve herkes tarafından yapılan bir aksesuar niteliği taşımaktadır denilebilir.

 

 Dövme İle İlgili Yaşanan Kaygılar

 

Öncelikle Müslüman bir ülke olmamız nedeniyle cilde yapılan kalıcı dövmelerin su geçirip geçirmediği en önemli tartışma nedeni olmuştur. Deriye işlenen bu farklı modellerden oluşan dövmelerin abdest almada sıkıntı olabileceği söz konusu olmuştur. Bir kısma göre abdest kabul olurken bir kısma göre de kabul olmamaktadır. Bu nedenle bu konuda tam bir net fikir ne yazık ki ortaya konulmamıştır. Diğer bir kaygı ise vücuda yaptırılan dövmelerin bir süre sonra kişinin hoşlanmayacağı bir görünüm olması nedeniyle ya da kişinin sıkılması sonucunda sildirip sildiremeyeceğidir. Bu nedenle dövme yaptırırken oldukça düşünmeli ve ömür boyu taşımayı kabullenmek gerekmektedir. Bir anlık verilen bir karar ile dövme asla yaptırılmamalıdır. Değer verdiğiniz ve hep taşıyacağınız vazgeçmeyeceğiniz bir sembol olmalıdır.

 

 Dövme Yaptırma Aşaması

 

Kişi yaptırmak istediği dövmeye karar verdiğinde bu konuda kesinlikle yasal izni olan bir uzmandan yardım almalıdır. Aksi taktirde ciltte geri dönülmesi mümkün olmayan kalıcı rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle mutlaka iyi bir dövmeci araştırılmalıdır. Kişinin dövme yaptırması özgürce aldığı bir karar olsa da aşırı olarak vücudunun neredeyse tamamını dövme ile kaplama isteği gerçekten hoş bir görünüm olmamaktadır. Bir zaman sonra bağımlılık yaptığı iddia edilen dövmelerine her geçen gün yenisini ekleyenler ne yazık ki hoş bir görünüme sahip olamamaktadırlar.

Dövme herksin genellikle kullandığı siyah renkli sivri uçlu cihazlarla yapılmaktadır. Dövme yaptırılacak yerin öncelikle iyice temizlenmesi gerekmektedir. Sonrasında bu sivri uçlu dediğimiz ucu siyah iğneli kalem ile seçtiğiniz şekil vücudunuza işlenmeye başlayacaktır. Sivrisinek ısırığı hamlelerini andıran bir acı ile seçtiğiniz şekle göre bir kaç seansta tamamlanmaktadır. Büyük şekiller seçenler için düzenli olarak seanslarına devam ederek dövmesini tamamlaması uygun olacaktır. Vermiş olduğu acı ile bir kaç seansa bölünerek bu acı hafifletilmektedir.

  Dövme Silme

 

Severek yaptırdığınız bir dövmeden bir gün sıkılabileceğiniz belki aklınıza gelmez ancak bunun olması da gayri ihtiyaridir. Bu nedenle yaptırdığınız dövmeden vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Yaptırmaktan daha zor olduğu bilinen aşama silme aşamasıdır. Bu nedenle yaptırırken çok düşünülmesi gerektiğini belirtmiştik. Yine uzman bir kişiden yardım alarak sildirme aşamasına başlayabilirsiniz. Öncelikle bir aşamada silinmesinin mümkün olmadığını söylemek gerekir. Dövme sildirme aşaması bir kaç kez tekrarlanması gereken bir aşamadan oluşmaktadır. Aksi taktirde siyah soluk bir renk olarak vücudunuzda kalacak bulanık görünümüyle sizi rahatsız edecektir. Doğru kişiler tarafından yapıldığında ilk günkü kadar temiz kalabilir.Dövme Yaptırma

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial