• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

9 Mayıs 2020 15:23

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

Her ne kadar yeni trend doğal bir görünüm olsa da makyajsız sokağa çıkmayanların sayısı oldukça fazla. Durum böyle olunca pek çok kadın en güzel makyajı yapabilmenin yollarını arıyor hatta makyaj için küçük bir servet ödeyenlerin sayısı da azımsanacak gibi değil. Peki, biz makyajımızı ne kadar doğru yapıyoruz? İyi bir makyaj öncelikle kişinin kendi yüzünü iyi tanımasıyla başlar. Daha sonra doğru makyaj ürünlerini kullanmak kusursuz bir makyaj için kaçınılmazdır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken her iki avantajı da sağlayabilmektir. Çünkü eğer elinizde yeterince iyi bir malzeme yoksa veya malzemeleriniz eksikse yüzünüzü tanısanız bile istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Ya da en pahalı makyaj malzemeleri bile doğru yerde kullanılmadığı zaman ne yazık ki vasattır. Doğru makyajı yapmayı öğrendiğiniz zaman sokağa çıktığınızda yanlış makyaj yapan herkesi hemen anlayacaksınız. İşte en sık yapılan makyaj hataları.

 

Öncelikle cilt tonunuza en yakın kapatıcıları seçmek gerekir. Daha bronz ya da beyaz durmak için kendi tonunuzdan ne kadar çok uzaklaşırsanız makyajınız da o kadar yapmacık duracaktır.

 

İdeal yüz şekli ovaldir bu yüzden makyaj yapılırken ideale en yakın olacak şekilde kontürleme işlemi yapılır. Kendi yüzünüzün tam olarak şeklini bilmeniz nasıl konturleme yapacağınız konusunda size yardımcı olacaktır.

 

Yüze bakıldığında fark edilen ilk yer gözlerdir. Bu yüzden göze doğru makyajı yapmanın çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Eğer ki gözleriniz normalden küçükse kalem içten değil dıştan sürülür ya da tam tersi gözleriniz normalden büyükse ve küçük görünmesini istiyorsanız bu sefer kalemi içten sürmeniz size yardımcı olacaktır.

 

Dolgun dudaklar pek çok kadının hayali ancak dudakları normalden büyük göstermek için kalemi abartılı bir şekilde dıştan sürmek ne yazık ki sizi komik gösterecektir. Bunun yerine dudak renginize çok yakın bir kalem alıp dudak çizgilerinizden başlayarak kalın bir şekilde etrafını etrafını çerçeveleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial