• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

9 Mayıs 2020 15:26

Estetik Çılgınlığı

Estetik Çılgınlığı

Her yıl sürekli olarak gelişen teknoloji sayesinde tıp bilimleri de gelişmektedir. Özellikle bayanların başvurduğu estetik operasyonların çeşitleri ve uygulama metotları da teknoloji ile birlikte gelişmektedir. Estetik operasyonlar sadece bayanların uyguladığı bir yöntem olmaktan çıkarak, erkeklerin de başvurduğu yöntemlerin başında gelmeye başlamıştır. Dış görünüşüne önem veren kişiler estetik fiyatları için operasyonların her birine verecekleri paradan çekinmezler ve estetik ameliyatları yaptırırlar.

Estetik Fiyatları

Eskiden pek gelişmemiş olan estetik operasyonlar nedeniyle, bazı yerlerinden memnun olmayan kişiler bu duruma çözüm bulamadıklarında psikolojik olarak etkilenmektedirler. Olumsuz psikolojik etkilerden dolayı bu kişilerin sosyal yaşamları da etkilenmektedir. Dışarıya çıkmak bile istemeyecek duruma gelen kişiler kendilerini sosyal ortamdan uzaklaştırmaktadırlar.

 

Estetik operasyonlar her bölgeye uygulanabilen yöntemlerdir. Plastik cerrahinin gelişmesi ile birlikte, ameliyat yöntemleri ve ameliyatlarda kullanılan materyaller bile gelişerek değişmiştir. Bu gelişmeler sayesinde estetik operasyonlara her yıl bir yenisi daha eklenmektedir. Bütün bunların sonucunda da estetik cerrahi bölümüne olan talep sürekli olarak artmaktadır. Eskiden sadece zengin veya ünlü kişilerin yaptırabildiği estetik operasyonlar artık her kesimden insanların yaptırdığı operasyonlar haline gelmiştir. Bu durumdaki en büyük etken ise estetik fiyatları ve ameliyat ücretlerinde geçmiş 10 yıla göre büyük oranda azalmasıdır.

 

Estetik ameliyat fiyatlarındaki bu olumlu gelişme bu operasyonu yapan uzman doktorların sayısının artması ve ameliyatlarda kullanılan malzemelerin fiyatlarının ucuzlaması sonucunda gerçekleşmiştir. Estetik ameliyat fiyatları, operasyon öncesinde ilk düşünülen konu olmaktadır. Fiyatlar 10 yıla göre ne kadar azalsa da yine de belirli bir maliyet gerektiren bu durum hastaları düşündürmektedir.

 

 ERKEKLER DE ESTETİK AMELİYAT OLUYOR

 

Estetik operasyonları genellikle kadınlar yaptırmaktadır ve bu böyle de bilinir. Ancak eskiye oranla erkeklerin estetik yaptırma oranı % 30 artmıştır. Dış görünüşüne önem veren sadece bayanlar değildir. Erkeklerin birçoğu kadınlardan daha fazla dış görünümüne önem vererek, beğenmedikleri bir yerleri olduğunda bundan çok çabuk etkilenmektedirler. Tüm Dünya’da estetik operasyon yaptıran bayanların oranı daha fazladır. Türkiye’de de bu durum böyledir. Ancak erkeklerde estetik operasyona olan ilginin artması Türkiye’de Dünya’daki orandan daha fazladır. Ayrıca Türkiye’de estetik operasyona başvuranların sayısı daima Dünya’daki başvuranların sayısından fazladır.

Estetik ameliyatlar iki türlü yapılmaktadır.

 

Biri gençleşmek için diğeri ise yapısal bozuklukları tedavi etmek için yapılır. Yani ilkinde hasta kendi vücudunu beğenmeyerek, değiştirmek için operasyon yaptırmaktadır. Bu uygulamada gençleşmeyi sağlayan ameliyat değildir. Örneğin estetik operasyonlarda en çok tercih edilen burun ameliyatları sonrasında kişi gençleşmez ancak istediği buruna sahip olur ve burun yapısı değişir. Kırışıklıklar için yapılan estetik operasyonlar da ise kişi gençleşmektedir. Vücudunda herhangi bir yapısal değişiklik yapılmamaktadır.

 

 Türkiye’deki Kişiler Nerelerinden Memnun Değildir?

 

Türkiye’de en çok başvurulan estetik operasyon buruna yapılan operasyonlardır. Eskiden beri burun estetikleri hep ilk sırada yer alır ve bu sırayı da uzun yıllardır diğer hiçbir operasyona kaptırmamıştır. Kadın erkek fark etmeden bütün herkesin memnun olmadığı ilk yeri burnu olmaktadır. Erkekler gençleşmekten daha çok vücutlarında şekil değişikliği amacıyla estetik operasyonlara başvurmaktadır. Kadınlar ise bunun tam tersi olarak gençleşmek için estetik operasyonları yaptırmaktadır. Kadınların burun ameliyatından sonra en çok uygulattığı estetik operasyon liposuction ile fazla yağlarını aldırtmaktır.

 

Kadınların genelinde oluşan bir diğer problem ise gözaltı çevresindeki kırışıklıklardır. Bu durumlardan hiç hoşlanmayan bayanlar verecekleri paraya acımazlar. Estetik fiyatları için özel sigortalarda devlet tarafından ödenen sigortalarda herhangi bir destekte bulunmaz. Bu nedenle fiyatın hepsini hasta kendi öder. Estetik fiyatlarını operasyonun şekli, nasıl yapılacağı, nerede ve kime yaptırılacağı belirlemektedir.

 

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial