• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

23 Temmuz 2020 23:03

Güzellikte Son Trend Hollywood Yanağı

Güzellikte Son Trend Hollywood Yanağı

Yüz hatları güzellik ve çekiciliğin kendini en çok gösterdiği noktalardan biridir. Bu yüzden altın oran diye bahsedilen çene yanak ve yüzdeki diğer bölgelerin belirli bir oranda olması ve bir araya gelmesi oldukça popülerdir. Altın orandaki en önemli noktalardan biri çene ve yanak orantısıdır. Çene ve yanakların üçgen şekilde olması her zaman daha estetik kabul edilir. Bu şekilde yüz daha genç daha çekici ve daha düzgün olur. Üçgen yüz şekline doğuştan sahip olmayana insanlar estetik ameliyat olma yoluna girer. Bu durumda elbette ünlü yıldızların genel olarak üçgen, gergin yüzlere sahip olması etkili olmuştur. Çıkık elmacık kemikleri, çökük yanak duruşu bir klasik haline gelmiştir. Hollywood yanağı yaptıran ünlüler arasında Angelina Jolie, Meghan Fox, Victoria Beckham gibi isimler başta gelmektedir.

 

Hollywood Yanağı Nedir?

Hollywood Yanağı Estetiği

Yanak inceltme estetiği ya da bildiğimiz ismiyle Hollywood yanağı yüz kontürünün köşeli durması ve yanaktaki Bitchat yağ yastıklarının çok olduğu yüzlerde uygulanan bir inceltme, dolayısıyla üçgenleştirme işlemidir. ABD’ de bilhassa son dönemlerde Hollywood yıldızlarının pek çoğunun yaptırdığı bu operasyon göz doyurucu sonuçlar veriyor. Bu işlemin ABD’ deki ismi her ne kadar Bichektomy olarak geçse de bizim için “Hollywood yanağı” olarak kaldı. Türkiye’ de uygulanma sıklığı da giderek artıyor. Çökük yanak sevdalılarının bu kadar çok talep etmesinde ise iz kalmaması büyük rol oynuyor. Önceleri daha çok kadınlar tarafından yapılan işleme son zamanlarda erkekler de büyük ilgi göstermeye başladı.

 

Yanak İnceltme Estetiği (Hollywood Yanağı) Nasıl Yapılır?

 

Hollywood yanağı ameliyatı yapılırken yüzün dışında hiç iz kalmamak üzere yalnızca ağzın içindeki yanak bölgesinden bir cm kesilir. Bu kesikten fazla yağ yastıkları çıkarılır. Lokal anestezi ile uygulanabilir. Yarım saat sürer. Bu gibi durumlar yanak inceltme işlemini konforlu kılar. Tabi her ne kadar basit bir işlem gibi dursa da estetik cerrah seçimi bu noktada çok önemlidir. Yüzden alınacak yağ miktarı kişiden kişiye göre değişir. Eğer fazla alınırsa yüzde ciddi kayma ve çökmeler söz konusudur. Operasyon sonrasında çene ve yanak üçgeni kişiye özel oluşturulur. Yüz inceltme operasyonu sonrasında ağız içinde dikişler olacaktır. Bu dikişlerin hastayı rahatsız etmeyecek şekilde uygulanması gerekir.

 

Hollywood Yanağı Kimlere Uygulanır?

Yanak inceltme operasyonu orta yaş grubu insanların daha çok yöneldiği bir alan gibi görünse de yirmi ile otuz yaş arası insanlarda da son dönemde sıklaşmıştır. Her türlü estetik ameliyatta olduğu gibi Hollywood yanağı yaptıranlar arasında cinsiyet ayrımı da söz konusu değildir. Yüz germe için gelen genetik olarak yanakları büyük ve sarkık olan insanların yaşları olduğundan daha fazla görünmektedir. Bu büyüklük yorgun bir ifadeye sebep olmaktadır. En ufak bir üzüntü, stres, uykusuzluk, yorgunluk durumlarında kişi daha da bitkin durur. Hollywood yanağı öncesi sonrası fotoğraflarına göz atabilirsiniz.

 

Hollywood Yanağı Sonrası Ne Yapmak Gerekir?

 

Yapılacak olan yanak inceltme operasyonu sonrasında ağız içinde ufak dikişler bulunur. Bu yüzden sıvı gıdalar alınması tavsiye edilir. Ağız içi gargara ile dikişler steril tutulmalıdır. Genel kanıya göre yanak inceltme estetiği yapılırken de sonrasında da acı hissedilmiyor. Dikişler ise birkaç gün içerisinde kendiliğinden eriyor. Yanak bölgesinde hafif bir hassasiyet hissedilir. Bu hassasiyet üç günden sonra geçer. Yine de bu üç gün çok dikkatli olmak gerekir. Yanak asıl ince görünümüne operasyon yapıldıktan sonra üç hafta içinde kavuşur. Hollywood yanağı fiyatları başvurduğunuz estetik cerraha, işleme göre değişiklik göstermektedir. Yapacağınız estetik ameliyat fiyatı kalitesini belirlemez. Bu noktada doktorunuzu çok iyi araştırmalısınız. Deneyim sahibi ve güvenilir çok önemlidir.

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial