• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

23 Temmuz 2020 23:08

Haftada 1kg Verdiren Diyet

Haftada 1kg Verdiren Diyet

İşe günde kırk beş dakika tempolu yürüyüşle başlayıp bunu gün gün arttırabilirsiniz. Yürüyüşün yanında mekik, eğer çekebiliyorsanız şınav çekmekte size iyi gelebilir. Spor için illa spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz.

 

Evde yürüyüş videoları bile var, evde ağırlık çalışabilirsiniz su şişelerini ya da meyve sularını kullanabilirsiniz. Diyetimize gelirsek bunu diyet olarak değil sağlıklı beslenme olarak görmelisiniz. Diyet diye bakarsanız bunu yapmak, hayatınıza geçirmek size külfet gibi gelir.

 

Sabah;

* 1 haşlanmış yumurta

* Yanında sınırsız çay

* Salata, domates

* Peynir, zeytin

* İki, üç dilim ekmek hanisinden isterseniz.

 

Öğlen;

* Çorba

* Salata

 

Akşam;

* Sebze yemeği

* Salata/yoğurt

* Sekiz kaşık pilav

 

Gece;

* Süt

* Meyve

* Bir top dondurma

 

Kendi listenizi kendiniz hazırlayabilirsiniz çünkü sizi en iyi siz tanıyorsunuz. Mesela sabah müsli, kahvaltılık gevrek, yulaf, yağda yumurta tercih edebilirsiniz. Her öğlen çorba yemek zorunda değilsiniz et, tavuk, balık gibi gıdaları da tüketmelisiniz ama bunları akşam yemeğiyle paslaşarak, dengeli şekilde yapmalısınız.

 

Salatanızı ton balığıyla, biraz beyaz peynirle, kaşar peyniriyle, narla, chia tohumuyla renklendirebilirsiniz. Klasik salatalar yemek zorunda değilsiniz marul yerine ıspanak ve ya kara lahana kullanabilirsiniz ki şu an yüzünüzü ekşittiğinizi görür gibiyim, ilk çiğ ıspanaklı salatayı düşündüğümde ben de aynı tepkiyi vermiştim ama yediğimde gerçekten fikrim değişti ve şimdi kıvırcık kullanmaktansa ıspanak ve kara lahana bazen semiz otu, bazen kuzu kulağı kullanılabilir.

 

Kendinize onu yememeliyim, bunu yememeliyim diye saçma sapan kurallar koymayın. Yiyin makarna da pilav da iskender de pizza da yiyin ama yeteri kadar. Doyduğunuzu hissettiğiniz an yemeğiniz çöpe gidecek bile olsa bırakın. Mesela beş dilim değil de üç dilim pizza ya da iki dilim pizza yiyip öğle yemeğinde akşamı bir salata, bir çorbayla geçiştirebilmelisiniz.

 

Baklava, dondurma, çikolata yiyin ama sonra onu yakmak için çaba sarf edin. Bir saat yürüyorsunuz normalde o gün çikolatayı da yiyince biraz fazla kaçırmış oldunuz o zaman bir buçuk saat yürüyüp o açığınızı kapatın.

 

Ara öğünlerde meyveli yoğurtlar, meyveler, sebzeler, cacık, bazen yarım simit, ayran tercih edebilirsiniz ya da diğer atıştırmalıklar size kalmış. Kuruyemiş tercih edebilirsiniz. Dediğim gibi ben sadece örnek veriyorum bunlardan araştırıp en uygun diyeti kendinize siz yaparsınız. Çünkü sizi en iyi siz tanıyorsunuz.

 

Kilo vermek de en önemli şeylerden biri de su içmek. Eğer su içmeyi sevmiyorsanız kendinize size su içmeyi sevdirecek bir matara alın, suyunuzun içine sevdiğiniz meyvelerden ve y sebzelerden ekleyerek daha tatlı hale getirip hem s içmiş hem de detoks yapabilirsiniz. Eğer gün içinde su içmeyi unutuyorsanız su içmeyi hatırlatacak uygulamalardan yardım alabilirsiniz.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial