• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

9 Mayıs 2020 15:21

Hızlı Kilo Verdiren Diyetler

Hızlı Kilo Verdiren Diyetler

Her kadının ortak hayali yaza fit bir vücutla girmek ve yaz gelmeden fazla kilolarından büyük ölçüde kurtulmaktır. Bu kilo verme isteği bayanlar için hızlı kilo verdiren diyetler arayışı anlamına gelmektedir. Bu diyetlerden bir tanesi olan Dukan Diyeti de bayanlar arasında oldukça popüler bir diyet olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu diyetin temel özelliği karbonhidratın büyük ölçüde azaltılıp daha çok protein ağırlıklı beslenmeye dayanıyor olmasıdır. Yani bu diyet esnasında tüm diyetlerin ortak noktası olan kalori hesabına yer yok. Bunun yerine aldığınız besinlerin karbonhidrat değeri yerine protein değerinin yüksek olmasına özen gösteriliyor diyebiliriz. Bu diyeti uygularken protein tükettiğiniz sürece kalori hesaplamanıza ve kendinize günlük kalori sınırı çizip bu sınırı aşmamaya uğraşmanıza gerek yok.

Herkesin diyetten beklentisi, vücut yapısı ve beslenme alışkanlıkları farklıdır bu sebeple diyet herkes için uygundur demeden önce bireyin alışkanlıkları göz önünde bulundurulmalıdır. Çoğu sağlık kuruluşu tarafından hızlı ve kalıcı kilo verdiren diyetler arasında sayılan Dukan diyetini deneyen insanların 4/3 ünün olumlu sonuç aldığı da belirtiliyor. Dukan diyetinde toplamda 100 besine yer verilmektedir. Bu 100 besinin 68i hayvansal ürünlerden oluşmaktadır. Bu sebeple diyete başlamadan önce hayvansal gıda tüketmek ile ilgili bir sağlık sorununuz olup olmadığını öğrenmeli ve daha sonra bu diyete başlamalısınız. Aksi taktirde diyet yaparak kilo vermek isterken sağlığınızı olumsuz etkileyebilir ve sonuç alamazsınız. Dukan diyeti hayvansal ürün ağırlıklı olması ile vejetaryenler için imkansız değildir ama sürekli olarak soya ve tofu yemeyi tercih edecekseniz sizin için de uygun olabilmektedir. Özetle Dukan diyetinde yer alan besinler daha çok protein ağırlıklı olduğundan dolayı kilo vermeye yardımcı olmakta ve vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlamaktadır.

Herkesin bünyesi bir değildir. Bu sebeple zayıflatan diyetler arasında sayılan Dukan diyeti herkeste aynı sürede kilo vermeyi ve aynı etkiyi yaratmayı %100 oranında başaramamaktadır. Bazı insanlar ilk aşamada baş ağrısı, ağız kokusu, halsizlik gibi şikayetlerde bulunurken bazı insanlarda bu şikayetler görülmemektedir. Aynı şekilde kilo verme konusunda bazı insanlar çok hızlı olduğunu dile getirirken bazı insanlar ise bu sürecin uzun olduğunu dile getirmektedir. Bunun temel sebebi herkesin farklı bünyelere sahip olması ve bu doğrultuda kilo verme sürecinin uzaması ya da kısalmasıdır. Bu noktada kilo verme sürecine girdikten sonra sabırlı olmak ve diyete sadık kalmak büyük önem taşımaktadır.

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial