• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

25 Mayıs 2020 12:13

Koltuk Altı Kararmasını Önlemek İçin Etkili Yöntemler

Koltuk Altı Kararmasını Önlemek İçin Etkili Yöntemler

Koltuk Altı Kararmasını Önlemek İçin Etkili Yöntemler

Koltuk altı bölgesinde kötü bir görünüm oluşmasına neden olan bu koyu leke aşırı terleme, jilet kullanımı, yanlış epilasyon uygulamaları, çok fazla deodorant sıkılması veya ağdaya bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Bunların yanında bazı alerjik reaksiyonlar da koltuk altı bölgesinde kararmaların oluşmasını tetikleyebilmektedir. Bu durum birçok kişi için rahatsız edici olsa da çözümü sanıldığı kadar da zor değildir. Bu yazımızda sizlere koltuk altı bölgenizdeki kararmaları ortadan kaldıracak 2 farklı doğal maske uygulamasından bahsedeceğiz.

Koltuk Altı Karaması

  1. Uygulama

 

Gereken Malzemeler

1 Tatlı Kaşığı limon Suyu

 

1 Çorba Kaşığı Karbonat

 

2 Çorba Kaşığı Süt

Yapılışı ve Uygulanışı

 

Öncelikle karbonat, taze sıkılmış limon suyu ve sütü küçük bir kaba alın ve özdeş bir kıvam oluşuncaya kadar karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı koltuk altı bölgenize sürün ve birkaç dakika boyunca hafif masaj yaparak maskenin derinize nüfuz etmesini sağlayın. Maskeyi sürdükten sonra yaklaşık 15 dakika boyunca bekletin ve ılık suyla koltuk altınızı temizleyin. Bu uygulamayı haftada 3 kez olmak üzere 1 ay boyunca düzenli olarak yaptığınızda etkili sonuçlar alacaksınız.

 

 

  1. Uygulama

 

Gereken Malzemeler

 

1 Tatlı Kaşığı Yoğurt

1 Tatlı Kaşığı Pirinç Unu

1 Tatlı Kaşığı Elma Sirkesi

Yarım Limon

Yapılışı ve Uygulanışı

 

İlk olarak belirtilen ölçülerde yoğurt, pirinç unu ve elma sirkesini kaba koyarak bütün malzemeyi güzelce karıştırın. Daha sonra hazırladığınız bu karışımı koltuk altı bölgenize sürün ve yaklaşık 20 dakika boyunca bekletin. Süre sonunda koltuk altınızı ılık suyla yıkayarak maskeden arındırın ve 5 dakika boyunca limonla ovun. Bu uygulamayı haftada 2 kez düzenli olarak yaptığınızda 1 ay içinde koltuk altınızdaki kararma yok olacaktır.

 

 

  1. Uygulama

 

Gereken Malzemeler

2 Tatlı Kaşığı Gül Suyu

1 Tatlı Kaşığı Karbonat

Yapılışı ve Uygulanışı

 

Bu uygulama için öncelikle karbonat ve gül suyunu küçük bir kaba alarak krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışım istenen kıvama ulaştıktan sonra bunu koltuk altı bölgenize masaj yaparak sürün. Maskeyi yaklaşık 5 dakika beklettikten sonra koltuk altınızı ılık suyla temizleyin. Kısa sürede etkili sonuçlar almak için bu uygulamayı haftada 3 kez düzenli olarak yapmanız gerekmektedir.

 

 

  1. Uygulama

Gereken Malzemeler

1 Adet Orta Boy Patates

Yapılışı ve Uygulanışı

 

Koltuk altı kararmaları için en pratik yöntemlerden birisi olan bu uygulamada öncelikle patatesi kabuklarıyla birlikte dilimlere ayırın. Daha sonra bu patates dilimlerini koltuk altı bölgenize yaklaşık 20 dakika boyunca sürün. Eğer patates dilimlerinin üzeri kurursa üzerini biraz keserek tekrar sürebilirsiniz. Bu aşamada önemli olan patatesin suyunun derinizle temas etmesidir. Uygulama sonunda koltuk altınızı ılık suyla durulayın. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu uygulamaya haftada 3 kez düzenli olarak devam ettiğinizde kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar almaya başlayacaksınız.

 

 

  1. Uygulama

 

Gereken Malzemeler

Bir Avuç Taze Nane

Yarım Limonun Suyu

Yapılışı ve Uygulanışı

 

Öncelikle naneleri havanda döverek ya da blender kullanarak püre haline getirin. Naneler püre haline geldikten sonra üzerine limon suyunu da ilave ederek iki malzemeyi özdeşleşinceye kadar karıştırın. Maske istenen kıvama geldikten sonra koltuk altı bölgenize sürün ve içeriğinin derinize işlemesi için birkaç dakika boyunca masaj yapın. Maskeyi sürme işleminin ardından yaklaşık 20 dakika kadar bekletip koltuk altınızı güzelce yıkayın. Bu uygulamayı 2 günde bir düzenli olarak yaptığınızda koltuk altı kararmalarınız soluklaşacak ve belirli bir süre geçtikten sonra da tamamen yok olacaktır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial