• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

26 Ekim 2020 21:24

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Piezo burun estetiği burun estetik operasyonlarında kullanılan yeni nesil teknolojik bir cihazdır. Bu cihaz burun kemiğini şekillendirerek burun estetik operasyonu tamamlanır. Cihaz son derece ilginç işlevsel yapıya sahiptir. Kemik içinde hiçbir dokuya zarar vermez. Yalnızca kemik üzerinde işlevseldir. Dolayısıyla kemiğe ses dalgaları ile istenildiği şekli vermektedir.

 

Piezo Burun Estetiği Nedir?

 

Günümüzde teknolojik gelişmeler her geçen gün özellikle sağlık alanında inanılmaz boyutlara varmıştır. Piezo burun estetiği bunlardan biridir. Gerçekten özellikle burun estetik operasyonlarında kullanılan hekimin işini kolaylaştıran teknolojik bir cihazdır. Cihaz ses dalgaları ile çalışmakta ve ses dalgaları kullanarak kemik dokusuna istediği biçimi vermektedir. Cihazın en önemli özelliği dokuları seçerek çalışmasıdır. Etrafındaki dokuya kesinlikle zarar vermez. Yalnızca kemik üzerinde etkilidir. Piezo burun estetiği operasyonlarının bir diğer avantajı ise bu cihazın kullanılması durumunda hiçbir koşulda morluk şişlik kanama gibi istenmeyen durumlar olmaz. Böylelikle hem hekimler tarafından hem de hastalar tarafından tercih edilen yöntemlerden biridir.

 

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Piezo burun estetiği

Gerek klasik burun estetik operasyonlarında gerekse fonksiyonel olarak deviasyon problemlerinde yapılan operasyonlarda burun kemiğine kırarak müdahale edilir. Piezo cihazı kullanıldığı operasyonlarda ise burun kemiği kırılmaz. Yalnızca cihaz tarafından burun kemiğine estetik bir biçim verilir. Dolayısıyla diğer burun operasyonlarından çok daha pratik bir operasyondur. Piezo burun cerrahisi klasik burun estetik operasyonundan korkan hastalar için son derece avantajlı bir uygulamadır. Çünkü bu uygulama ile morluk şişlik ve ödem gibi yan etkiler ameliyat sonrasında görülmez. Piezo burun estetiği fiyat olarak diğer rinoplasti operasyonlarına bakıldığında arada büyük bir fiyat farkı yoktur. Ancak bu konuda en doğru fiyatı hastanın ilk muayenesinde doktor tarafından belirlenmektedir. Çünkü her hastanın burun yapısı, burun biçimi, operasyonun ne kadar süreceği yapılacak diğer işlemler bütün operasyon fiyatlarını değiştirmektedir.

 

Piezo Burun Estetiği Yaptıranlar

 

Piezo burun estetiği yaptıran hastalar genellikle operasyondan sonra bu konudaki memnuniyetlerini bildirmektedir. Burun estetik operasyonu insan hayatında doğru zamanda ve iyi bir hekim seçilerek yapılması gereken operasyonlardır. Çünkü insan hayatında bir kere burun operasyonu yaptırabilir. Piezo burun estetiği operasyonu özellikle burun estetiği tekniğinde kullanılan yeni nesil cihazlardan biridir. Bu teknikle yapılan operasyonlarda hasta da şişlik klasik operasyonlara göre fazla olmaz. Gülüşlerinde bozulma olmaz. Hekimler özellikle kemikli burunlarda piezo tekniğini kullanır. Hem hastanın ameliyattan sonraki genel durumu ve daha hızlı iyileşme süreci yaşaması açısından tercih edilir. Piezo yönteminde hastanın ameliyattan sonraki genel durumu diğerine göre iyi durumdadır. Hastanın nefes alması ve rahatlaması iyileşmesi de daha hızlı olur. Piezo cerrahisinden memnun kalan hastalar bu tekniği diğer hastalara da tavsiye etmektedir.

 

Piezo Burun Estetiği Yorumları

 

Piezo burun estetiği yaptıran hastalar genel anlamda bu yöntem sonucunda kendilerinin çok daha hızlı iyileştiklerini ve daha rahat bir iyileşme süreci geçirdiklerini bildirmektedir. Ameliyattan sonra herhangi bir olumsuz beklentilerin hiçbiri yaşanmaz. Piezo burun estetiği yaptıran hastalar bu konudaki yorumlarını internette paylaşmaktadır. Yaşadıkları deneyimleri kullanılan tekniği ve tekniğin ameliyattan sonraki sürecini ve kendi yaşadıkları süreci anlatmaktadır. piezo burun estetiği operasyonundan memnun oldukları ve bu teknik ile yapılan operasyonu yakınlarına da tavsiye ettiklerini dile getirmektedirler. Başlangıçta sıkıntılı gergin bir ameliyat gibi hissedilirse de ameliyattan sonra bu konudaki düşünceleri değişmektedir.

 

 

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial