• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

9 Mayıs 2020 15:12

Sağlıklı Doğal Bronzlaşmak

Sağlıklı Doğal Bronzlaşmak

Yaz aylarının geldiği şu günlerde kadın erkek birçok kişinin isteği güzel bir şekilde bronzlaşmak olmaktadır. Bronz teni seven kişiler için bir fırsat yaratan yaz aylarında bronzlaşmak doğru yöntemler uygulandığında oldukça kolay olacaktır. Bronzlaşmak için illa deniz kenarında saatler geçirilmesi gerekmemektedir. Fakat en popüler olan yöntem budur. Bronzlaşmak yerine sürekli kızardığını ve istediği bronzluğa ulaşamadığını düşünen kişilerin bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bronzlaşma sanıldığı kadar masum bir işlem değildir. Yanlış yapıldığında yanıklara ve daha birçok cilt sorununa neden olabilmektedir. Bu sebeple bilinçsizce güneşe çıkılmamalı ve bazı kurallar çerçevesinde bronzlaşılmalıdır. Doğru ve sağlıklı bronzlaşmak, ten renginin daha uzun süre korunmasına da yardımcı olacaktır.

 

 Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için dikkat edilmesi gerekenler

Doğal Bronzlaşmak

Güneşin zararlı etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle yaz aylarında endişe veren bu durum güneşten kaçılmasına neden olmamalıdır. Doğru önlemler alındığında hem sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak hem de tatilin tadını çıkarmak mümkündür. Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan ilki güneş önüne çıkılan saatlerin doğru ayarlanmasıdır. Birçok kişi daha fazla ve hızlı bronzlaşmak için öğle saatlerinde yani güneşin en tepede olduğu saatte güneşlenmeyi tercih etmektedirler. Bu son derece yanlış bir davranıştır. Bu saatler güneşe çıkılması güneş koruma kremleri bile kullanılsa son derece sakıncalıdır. En uygun bronzlaşma saatleri 3 ile 5 arasıdır.

 

Bu saatlerde bronzlaşmak teni yakmayarak etkili bir bronzluk yaratacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kullanılan koruyucu ve bronzlaştırıcı kremler olmaktadır. Koruyucu güneş kremi kullanılacağında en az 50 spf özelliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir. Direk güneş teması yaşanacağından daha azı yeterli gelmeyecektir. Bunun yanı sıra hızlı ve pratik bir şekilde bronzlaşmak ve güneş altında saatler geçirmek istemeyen kişiler içinde bazı bronzlaştırıcı kremler ve losyonlar satılmaktadır. Bu kremlerden doğru olanın satın alınması oldukça önemlidir. Yanlış kullanılan bronzlaştırıcı kremler ciltte yanmalara ve erken yaşlanma gibi problemlere yol açacaktır. Bu noktada bir eczaneye danışılması ve orada satılan güvenilir bir ürününün satın alınması tavsiye edilmektedir.

 

 Hızlı bronzlaşmak için bitkisel çözümler

 

Hızlı bronzlaşmakta en az sağlıklı bronzlaşmak kadar önemsenen bir konudur. Bu konu ile ilgili çeşitli ürünler piyasaya sürülmüştür. Bronzlaştırıcı krem adı altında satılan ürünlerin birçoğu cilde zarar vermekte ve kuruluğa yol açmaktadır. Bu sebeple daha doğal be bitkisel yöntemlerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu yöntemlerden ilki havuç ve kakao yağıdır. Bronzlaştırıcı özelliği ile ön plana çıkan bu iki yağ çeşidi birçok bronzlaştırıcı kremin içeriğinde ter almaktadır. Bu sebeple ikisinin karıştırılması ve hafifçe cilde yedirilmesi bronzlaşma sürecine hız kazandıracaktır. Bunun yanı sıra 50 spf koruyu krem sonra az miktarda zeytinyağının kollara ve bacaklara yedirilmesi de bronzlaşmayı hızlandıracaktır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial