• info@estetikmerkezleri.net
  • 0544 234 50 78

HABER DETAYI

25 Mayıs 2020 12:01

Somon DNA Uygulaması Nedir?

Somon DNA Uygulaması Nedir?

Gençlik Aşısının Somonla Buluşması

Gerek yaşa bağlı gerek olumsuz hava ve yaşam koşullarının etkisiyle cilt kalitesi gittikçe bozulur. Bu yaşam ve çevresel koşulların etkisiyle ciltte kuruluk, matlık ve cildin elastikiyetinde azalmalar görülür. Somon DNA uygulaması yani gençlik aşısı cildi eski yapısına dönüştürerek gençleştirir onarır cildin hyaluonik asit ve polinükleotid üretmesi sağlanır. Pi sistem de denilen somon DNA uygulaması cilde nem kazandırır, daha parlak hale getirir, kolajen ve elastin üretimini arttırarak genç ve sıkı bir cilt oluşmasını sağlar. Uygulama yüzün bütün bölümlerine, dekolte bölgesine ve ellere uygulanmaktadır. İşlemin tamamı 15 dakikalık süre içinde gerçekleşir. Somon DNA uygulaması uzman estetisyenler tarafından belirlense de normal koşullarda 3 ile 5 seans arasında yapılmaktadır. İki haftalık seans aralıklarla tedavi bitirilir. Tedavi sonunda ciltte canlılık, parlaklık ve esneklik oluşur. Cilt için yapılan bütün tedavilerde olduğu gibi, seansların bitiminde 3-4 aylık aralıklarla tedavinin tekrarlanması durumunda cildin uzun süreli canlılığı ve parlaklığı devam etmektedir. Somon DNA tedavisi, hazır enjektör içindeki preperatın mikro iğnelerle cilde enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. İşlem son derece güvenli ve sonuçları bakımından oldukça kalıcı bir uygulamadır.

 

Somon DNA Uygulaması Nedir?

Somon DNA tedavisi

Somon DNA tedavisi, insan vücudunun ürettiği dokularla uyumlu olan polinükleotid üretimini arttıran hücre oluşumunu hızlandıran bir tedavidir. Yaşlanmayla birlikte oluşan ölü ciltler somon DNA işlemi sonucunda canlanır ve kendi doğal polinükleotid üretmeye başlar. Bu işlem sonucunda ise ciltte canlanma, parlaklık ve esneklik oluşur. Somon DNA uygulamasının diğer bir adı da gençlik aşısıdır. Uygulama enjektör içindeki 4 cc ölçülerinde aşı cilde enjekte edilerek yapılır. İşlem sonunda ciltteki değişiklik hemen fark edilir, cildin nem seviyesi normal sınırlara gelir.

 

Somon DNA Uygulaması Nasıl Yapılır?

 

İşleme cildin nemlendirilmesiyle başlanır. Yaşa ve çevresel koşullara bağlı olarak cildin kaybettiği hyaluonik asit çok ince iğneyle yüzün belli bölgelerine enjekte edilmek suretiyle yapılmaktadır. Hyaluonik asit eksikliği cildin kurumasına ve parlaklığını kaybetmesine neden olmaktadır. Kuru ve mat cilt yaşlı cilt görünümündedir. Hyaluonik asidin enjekte edilmesiyle cilt eski doğal nemliliğine ve parlaklığına kavuşur. Böylelikle yaşlı cilt tamamen ortadan kalkmış olur. Ancak işlem burada bitmiyor belli aralıklarla uygulanan hyaluonik asit sonunda, cildin gençleşmesini, parlaklığını ve yaşlılığını ortadan kaldırır diğer bir işlem olan somon balığı sütünden elde edilen serum cilt altına uygulanarak işlem tamamlanır. Bilim insanlarının uzun süreli araştırmaları sonucunda somon balığı sütünün cildi gençleştirici ve ph dengesini sağlayan ve hyaluonik asit üretimini arttıran özelliği bugün dermatoloji dalında kullanılmaktadır. Somon DNA tedavisi sonucunda, ciltte oluşmuş olan protein eksiklikleri de tamamen giderilmektedir. Böylelikle cilt yenilenmekte, canlı, parlak ve genç görünüm sağlanmaktadır.

 

Somon DNA Tedavisi Kaç Seansta Tamamlanır?

 

Somon DNA tedavisi işlemi uygulayacak uzmanların cilt üzerindeki incelemeleri sonucunda 1 hafta ile 3 hafta aralığında yapılmaktadır. Bu seanslar yine cildin yapısına bağlı olarak minimum 1 seans maksimum 5 seans olarak belirlenmektedir.

 

Somon DNA uygulaması Kimlere ve Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

 

Yaşlanma, çevresel faktörlere bağlı olarak ciltte oluşan kuruluk ve kırışıklık tedavisinde

Nemini ve parlaklığını kaybetmiş yaşlı görünen ciltlerin tedavisinde

Sivilce ve aknelerin ciltte oluşturduğu lekeler ve ameliyatlar sonrasında oluşmuş lekelerin tedavisinde

Gerek doğal gerekse sonradan oluşmuş olan gözaltı morluklarının tedavisinde ve gözaltı aydınlatmasında

Yaşa bağlı olarak nemini kaybetmiş ciltlerin gençleştirilmesi ve eski haline dönüştürülmesinde

Sigara, alkol ve menopoz dönemlerinde oluşan ciltte matlaşma, kuruma ve kırışıklıkların tedavisinde

Boyun bölgesinde oluşan yaşa bağlı kırışıklıkların giderilmesinde

Hızlı kilo alıp verme sonucunda vücudun belli bölgelerinde oluşmuş çatlakların tedavisinde kullanılmaktadır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial