Avokado Maskesi İle Cildinizi Nemlendirin

Kozmetik kullanmak istemeyenler, tamamen doğal avokado maskesi ile cildinizi nemlendirin ve düzenli kullanımda ne kadar fark yarattığını görün.

Avokado Maskesi İle Cildinizi Nemlendirin

 

            Avokado ülkemizde yeni tanınmaya başlayan, marketlerin hemen hepsinde görmeye başladığımız ve besleyiciliği hakkında tam bilgilere sahip olunmayan bir meyvedir.

 Avokado şifa deposu bir meyvedir. Vücudumuz için çok önemli olan tekli doymamış yağlar içermektedir. Tekli doymuş yağlar kalp damar sağlığı için çok önemli olup damar tıkanıklığına sebep olan yağların etkisini azaltarak damar tıkanıklığını önlemede yardımcıdır.

 

            İçerdiği A,C,E ve B6 vitaminleri vücudumuzun işlevlerini yerine getirmesinde destekleyicidir. Yine içerdiği antioksidan etkiyle hücrelerimizi korur ve yaşlanmayı engelleyici etkisi vardır. Kansere karşı koruyucu karoten içermektedir. Ülkemizde en çok Akdeniz bölgesinde yetiştirilen avokadonun cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyucu etkisi de vardır.

 Bu kadar mucizevi bir meyvenin içerdiği yağlar cildimiz için de çok faydalıdır. Hiçbir ek malzeme katmadan kabuğundan ayırdığınız avokadoyu ezip cildinize sürerseniz özellikle çocuklarınız için doğal bir güneş koruyucusu elde etmiş olursunuz. Maske olarak hazırlayıp düzenli kullanıldığınızda ise cildinizin nem dengesini düzenler ve antiaging etki sağlarsınız.

 Bu meyvenin tanınmasıyla birlikte artık birçok avokado maskesi tarifi uygulanmaktadır. Fakat size önerimiz doktorunuza danışmadan içerisine asit etkisi olan limon, sirke gibi malzemelerden eklememeniz.

 

 Oldukça basit şekilde hazırlayabileceğiniz avokado maskesi için gerekli malzemeler:

 - Yarım avokado

 - 1 tatlı kaşığı hakiki zeytinyağı

 - 1 tatlı kaşığı bal

 

 Hazırlanışı:

 

            Yarım avokadoyu bir kabın içinde çatalla iyice ezin. İçerisine zeytinyağı ve bal ekleyip iyice homojen dağılana kadar karıştırın. Parmaklarınızla ya da cildiniz için kullandığınız bir fırça ile cildinize sürün. 30 dakika bekleyin ve ılık su ile durulayın. Duruladıktan sonra kalan yağı cilt iyice içerisine hapsedecek ve yumuşacık bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple maskeyi uyguladıktan sonra sabun ya da cilt temizleyici kullanılmayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

 

            Kozmetik kullanmak istemeyenler, tamamen doğal avokado maskesi ile cildinizi nemlendirin ve düzenli kullanımda ne kadar fark yarattığını görün.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net