Beslenme Alışkanlıkları Ve Zayıflama

Beslenme stilinizi zayıflamanıza yardımcı olacak şekilde değiştirerek fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

            Zayıflamanın şartı olarak en başta geldiğini söyleyebileceğimiz şey düzenli bir beslenme ve yaşam stili. Beslenme ve hayat idamesi konusunda düzenli bir yaşayışı olan insanlar kilo kaybının ardından bir daha kilo alma konusunda sorun çekmiyor, çünkü yaşamlarını kilo almamaya ve sağlıklı kalmaya odaklı hale getirmişler. Kimsenin istemediği ama bizim söylemek zorunda olduğumuz şey ise şu; bunu başarmak için zaman ve emek gerekiyor.

 

 Beslenme Alışkanlıkları ve Zayıflama

 

zayıflamak için diyet            Belli bir beslenme alışkanlığı edinebilmek için öncelikle neden buna ihtiyacınız olduğunu hatırlamanız gerekiyor. Şu anda yediğiniz şeylere baktığınızda alışmış olduğunuz bir beslenme düzenine sahip olduğunuzu görebilirsiniz. Yapmaya çalışacağınız şey beslenme alışkanlığı edinmekten çok beslenme alışkanlığınızı değiştirmek aslında. Bunun içinse odaklanmanız gereken bir hedef olmalı. Eğer bu hedefi "10 kilo vermek" olarak belirlerseniz, kilo verdikten sonra eski alışkanlıklarınıza geri döneceksiniz demektir. Yeni alışkanlıklarınızı sürekli tutmanızı sağlayacak bir sebebe ihtiyacınız var. Neden zayıflamak istediğinizi hatırlamak bunu başarabilir mesela.

 

 Zayıflamak için Düzenli Bir Yaşam

 

            Zayıflamanın şartı düzenli bir program olabilir evet ama zayıfladıktan sonra öyle kalmanın şartı düzenli bir yaşam. Ve günlük programınız ne kadar karmaşık ve sıkışık olursa olsun sadece yemek düzeninizi bile kontrol altında tutmak asıl ihtiyacınız olan sonuçları getirecek adım olacaktır.

 

            Genellikle kilo vermenin yanında gelen ve herkesin çok sorun yaşadığı "ulaştığı kiloyu koruma" sorunu, hedefine ulaşmak için birçok şeyi feda etmiş kişilerin içini karartan durumlardan biri. Ama öyle olması gerekmiyor. Eğer kilo vermenin bir sağlık hedefi haline gelmesini sağlayabilirseniz o kiloyu korumak da uzun süreli hedefinizin bir parçası haline gelir. Ayrıca zayıf görünmenin güzelliğine inanıyorsanız da bu şekilde bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

 

 Zayıflamak aylarca sürüp sonra biten ve sizi en başa döndüren bir işkence olmaktan düzenli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinerek çıkabilir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net