Botoks Yan Etkileri

  Botoks uygulamalarının geniş bir yan etki yelpazesi vardır. Botoks yaptıracak olanlar bu yan etkileri bilerek ve doktoruyla detaylı konuşarak bu işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

Botoks Yan Etkileri

                             

            Botoks yan etkileri botoks yaptırmak isteyenlerin aklına takılan en önemli noktalardan biridir. Botoks özellikle son yıllarda orta yaş ve üstü kadınlar arasında popülerliğini arttıran bir estetik operasyondur. Estetik botoks operasyonlarının temel amacı hedef bölgeyi uyuşturarak yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaktır.

 

Botoks Malzemesi Tam Olarak Nedir

 

            Botoks, Botulinum Toksin Type A isimli kimyasal maddenin halk arasındaki adıdır. Bu kimyasal madde doku ile sinir sisteminin iletişimini keserek dokuyu uyuşturur. Botulinum'un toksininin bölgesel bir etkisi vardır. Botoks işlemi yapıldığı yer ve kullanılan malzemelere bağlı olmakla beraber yaklaşık 20 dakika sürer.

 

 Botoks Yan Etkileri

 

            Botoks uygulamalarının geniş bir yan etki yelpazesi vardır. Botoks yaptıracak olanlar bu yan etkileri bilerek ve doktoruyla detaylı konuşarak bu işlemi yaptırmaları gerekmektedir.

 

            Alerjik reaksiyonlar, kızarıklık, kaşıntı, baş ağrısı, boyun ya da sırtta ağrı, yutmakta zorlanma, nefes alıp verişlerin kısa olması, mide bulantısı, ishal, boğaz ağrısı, iştahsızlık, enjeksiyonun yapıldığı yerdeki kaslarda güçsüzlük ya da katılık, enjeksiyonun yapıldığı bölgede morartı, kızarıklık, kanama, acı ve şişkinlik, öksürük, ağız kuruluğu, gözlerde kuruluk, kulak çınlaması, koltuk altı dışındaki yerlerde terlemenin artması, gözde batma hissi, ışığa duyarlılık ve göz kapağında şişme botoks yan etkilerinin en bilinenlerindendir. En yaygın olarak görünen yan etki ise yutmakta zorluktur.

 

            Tehlikeli botoks yan etkileri olabileceğinden hamilelere ve emzirmekte olan annelere botoks uygulanmaz. Eğer kişinin yumurtalara alerjisi varsa doktoruna belirtmesi gerekmektedir çünkü botoks karışımı yumurta içeriği gösteren özel kaplarda hazırlanmaktadır.

 

            Kurdeşen, nefes almakta zorluk, bayılacakmış gibi olma hissi, yüzde, dilde veya boğazda şişkinlik gibi tehlikeli yan etkiler görüldüğünde acilen doktorla iletişime geçilmesi gerekmektedir. İşlemden önce ve sonra doktorla sıkı bir iletişim içinde olmak yan etkileri minumuma indirecektir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net