Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği nasıl yapılıyor. Burun estetiği videosu izleyin öğrenin.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

Burun estetik ameliyatları, burun kısmının yeniden şekillendirilmesi işleminden ibarettir. Burun estetik operasyonu ile burun büyütme, burun küçültme, burunda bulunan kemiğin alınması ya da burun ucu kaldırma gibi işlemler gerçekleştirilebilir. Tercih edilecek anestezi de genel anestezi olarak belirtilmektedir. Burun estetik operasyon süresi, hem anestezi hem de uyandırılma süresi dahil yaklaşık 1-2 saat olarak değişiklik göstermektedir. Burun estetiği ameliyatı sonrasında, hastalar genelde aynı gün içerisinde evlerine gönderilebiliyor. Burun estetik operasyonu sonrasında hastaların birkaç gün sonra ayağa kalkarak doktorunun kontrolü ve bilgisi doğrultusunda da işe gidebiliyor. Estetik burun ameliyatı öncesinin de son derece büyük önem taşıdığını unutmamalısınız.

Genel anestezi, burun estetik operasyonlarında tercih edilmektedir. Fakat lokal anesteziyle de gerçekleştirilen burun estetiği operasyonu, genel itibariyle estetik cerrahlar, bu tür operasyonları genel anestezi kapsamında gerçekleştirmeyi seçerler. Tamamen estetik amacıyla sağlanan bu operasyonu pek çok sigorta poliçesi ödeme tutarını sağlamaz. İstisna olarak, solunum sorunu ya da yaralanmalar sonrası bozulan burun şeklinin normal hale getirilmesidir. Böyle bir durum olduğunda sigorta firmasıyla hasta görüşme sağlayarak durum bildirimi yapılabilir. Daha önce burun estetiği ameliyatı ve tüm ameliyatlar, herhangi bir sebeple tercih edilen ilaçlar, solunum zorluğu ya da alerji ve tütün kullanımları kesinlikle estetik operasyonu yapacak olan cerraha hastalar tarafından belirtilmelidir. Her türlü endişe ve beklenti kesinlikle ameliyat öncesinde aktarılmalıdır.

Ayrıca doktorunuz belli ilaçları ve tütün kullanımlarını operasyondan önce kullanımların kesilmesi konusunda tavsiye belirtebilir. Operasyon süresi, uyandırılma ve anestezi süresi dâhil olmak üzere 1-2 saat aralığındadır. Operasyon sırasında burun deliklerinin içerisinden gerçekleştirilen kesiler ile işleme başlanmaktadır. Burun ucu, burun sırtı ve varsa eğer içiyle alakalı sorunlar çözüldükten sonra burun deliklerine tampon yerleştirilmektedir. Burun sırtına da alçı atel yerleştirilerek operasyon sona erdirilmektedir. Burun estetiği ameliyatı dâhilinde bu aşamalar kesinlikle önemlidir. Bunun yanı sıra göz kapaklarında mevcut olan morluk ve şişliği en aza indirebilmek adına ilk günde göz kapakları flasterle kapatılmaktadır. Hekim kontrolünde hastalar operasyon sonrası aynı gün içerisinde taburcu edilebilir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net