Burun Estetiği Sonrasında Bakım Nasıl Olmalıdır?

Burun estetiği sonrası bakım nasıl olmalıdır? Burun estetiği sonrası dikkat etmeniz gerekenler.

 

            Burun estetiği ameliyatı olduktan sonra iyileşmeniz için zaman ve sabır gerekmektedir. Hızlı iyileşme ve sağlığınız için burun estetiği sonrası bakım konusunda dikkatli olmanız lazımdır. Ameliyattan çıktıktan sonra burnunuzda plastik bir atel bulunur. Burnu korumaya ve şekil vermeye yaran bu atele dokunmamaya özen gösterin. Burnun altındaki tamponu ise değiştirebilirsiniz; hatta kanama yoksa çıkartabilirsiniz.

burun estetiği sonrası bakım

 

            Uyurken ya da dinlenirken, iki ya da dört yastıkla başınız yukarıya doğru yatmalısınız. Baş kısmınızı 45 dereceden fazla çevirmeyin. Çünkü fazla hareket burunda eğriliğe neden olabilmektedir. Ameliyat sonrasındaki ilk üç hafta boyunca buna dikkat etmeye özen göstermelisiniz. Burnunuzun içinde yumuşak tüpler ve kan pıhtıları nedeniyle burnunuzdan nefes almakta zorlanıyorsanız, ağzınızdan nefes almalısınız. Operasyonu takip eden ilk günlerde çok katı ve sert gıdalar çiğnememeye özen gösterin. Daha çok yumuşak gıdaları tercih edin.

 

            Burun estetiği sonrasında ilk iki hafta boyunca spor yapmamanız ve cinsel ilişki kurmamanız gereklidir. Yine iki hafta boyunca sosyal aktivitelerden, uzun telefon görüşmelerinden uzak durmalısınız. Bir hafta boyu aşırı mimik kullanmamaya ve aşırı ölçülerde gülmemeye dikkat edin. Burun ameliyatı sonrasında bakım için burnunuzun deliklerine ve dikişlerine merhem sürerek, burun bölgenizi nemli tutabilirsiniz. Yalnızca doktorunuzun vermiş olduğu ilaçları kullanmalısınız. Aspirin, aspirin içeren ilaçlar ya da kan pıhtılaşmasını engelleyen ilaçlardan uzak durunuz.

 

burun estetiği sonrası bakım            Burun ameliyatı sonrasında bakım ya da şişme ve rahatsızlık gibi sorunları azaltmak için, gözlerinizin çevresine soğutma jeli, buz veya soğuk ıslak bez uygulayabilirsiniz. Soğuk uygulama yapabilmek için bir torbanın içerisine ezilen buz parçalarını koyabilirsiniz. Torbanın içerisine koymuş olduğunuz buz parçaları dışında, eczaneden soğutma jeli alarak başka bir soğutma işlemi yapabilirsiniz. İki yöntem de soğutmak için idealdir. Bir saatlik buzlu soğutma uygulamasında kırk beş dakika uygulama yapılıyorsa, on beş dakika da ara verilmesi gerekmektedir. On beş dakikalık arayla soğutma işlemini uygulayabilirsiniz.

 

            Burun estetiği ameliyatından sonraki ilk altı hafta güneşten korunmaya özen gösterin. Burnunuzdan silikon yaprakçıklar çıkarıldıktan sonra kulak çubuğu yardımıyla burnunuzu sert hareketlerden kaçınarak, yumuşak temizleme hareketleriyle temizleyebilirsiniz. Yüzünüzde morluklar varsa, yüz kısmınıza kapatıcı kullanabilirsiniz. Burun estetiği sonrasında burun bakımınıza gerekli özeni göstermeniz oldukça önemlidir.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net