Doğum Sonrası Güzellik Sırları

            Hamilelik serüveni yaklaşık 40 hafta sürer ve nihayet bulur. Bu süreç çok zorlu bir süreçtir. Bebeğin oluşması, gelişmesi için annede birtakım değişiklikler meydana gelmek zorundadır. Bu değişiklikler hem fizyolojik hem de psikolojik değişikliklerdir.

 Fizyolojik değişiklikler sonrası kadın

            Kadın hamileliğinde kırkıncı haftaya ulaşana kadar rahim normal boyutunun toplamda 20 katı haline gelir. Bu çok büyük bir rakamdır. Bu yüzden doğumdan hemen sonra hamile kalınmadan önceki hale dönülmek istenmesi neredeyse imkânsızdır. Bir süreç gerekir. Doğum gerçekleşir gerçekleşmez rahim hemen hemen yarı yarıya küçülme gösterir ve bu da annenin eski haline yavaş yavaş dönüyor olması demektir. Özellikle lohusalık dönemi diye adlandırılan dönem bitince vücut biraz daha toparlanır. Annenin ağrıları bu süreçte dinmiştir. İşte bu süreç kadının kendini bulma sürecidir.

 

 Her şeyden çok ye, sütün olmaz!

 

            Bu inanış tamamıyla yanlış bir inanıştır. Sağlıklı beslenmek, annenin mutlu ve huzurlu olması, psikolojisinin zinde olması gibi faktörler sütün artmasını sağlayan en önemli faktörlerdir. Fazla yemek yemekle alakası yoktur. Fazla yemek, sağlıksız kilo alış demektir. Sağlıksız kilo alış da annenin güzel görünüşünü zamanla kilolu ve sağlıksız yapar.

 

 Doğum Sonrası Güzellik Sırları

 

            Bol su içmek; su içmek bu süreçte hem bebek hem de anne için olağanüstü bir mucizedir. Bebek için süt üretimini arttırırken anne için alınan kiloların verilmesine yardımcı olur.

 Uyku; yeni anne olmuş bir kadının psikolojisinin sağlıklı olabilmesi için en önemli şey uykudur. Bebeği vakit verdikçe uyumalı, dinlenmeli, kendini dinginleştirmelidir. Spor; bebeği henüz yeni doğmuş biri için spor salonuna gitmek biraz uzak bir ihtimaldir. Ama spor yapmanın tek yolu bu değildir elbet. Sporu hem bebeği hem kendi için mutluluk verici hale çevirebilir. Bebek arabasına bebeğini koyup yürüyüş fikri annelerin çok hoşuna gidecek.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net