EPİLASYON YAPTIRDIKTAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bunlara dikkat edilmelidir: Epilasyon işlemi sonrasında kırmızı rengine yakın bir renkte kıl köklerinin çıkış noktasında hafifi bir şişlik görebilmeniz mümkündür.

Lazer epilasyonu tek seferde yapılan bir işlem değildir. Bu işlem birkaç seansta belirli gün aralıkları ile yapılan bir işlemdir. Lazer epilasyonu yaptıktan sonra ve yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekilen birkaç nokta vardır. Epilasyon yaptırmak için bir epilasyon merkezine gitmelisiniz. Uzman kişiler size 1 ya da 2 gün sonra etkisini gösterecek bir test yaparlar. Testin sonucunda vücudunuza epilasyon işleminin uygulanabilirliği belirlenecektir. Test negatif çıkarsa sonuç olarak vücudunuza bu işlem uygulanmayacaktır. İlk gün banyo yapmamak lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bunlara dikkat edilmelidir: Epilasyon işlemi sonrasında kırmızı rengine yakın bir renkte kıl köklerinin çıkış noktasında hafifi bir şişlik görebilmeniz mümkündür. Genellikle bu durum birkaç saat içerisinde ortadan kaybolurken bazı kişilerde iki güne kadar devam edebiliyor. Cildinizin yıpranmaması için lazer uzmanlarının da onayı ile koruyucu veya nemlendirici bir krem kullanabilirsiniz. Ancak deride ki kızarıklık fazla ise uzman tavsiyesi ile soğutma işlemi uygulayabilirsiniz. Genellikle bu işi yapan uzmanlar uygulamanın sonunda ki bir hafta boyunca uygulamanın yapıldığı bölgenin güneşe maruz kalmamasını söylerler. Mecburi bir durum söz konusu olduğunda kişi güneşe çıkmadan önce güneşe maruz kalacak bölgesinin üzerine güneş koruyucu losyon sürmelidir. Tabi kişinin güneşe çıkmaması bütün uzmanların önerdiği önemli bir nokta olarak bilinmektedir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra bunlara dikkat harfiyen uymanızda yüksek ölçüde fayda vardır. Aksi takdirde sonucu olumsuz yönde etkileyebilirsiniz. Kişi yüzünde ki kıllardan kökünden kurtulmak için lazer epilasyonu yaptırıyor ise dışarıya çıktığı zaman faktörü en yüksek olan güneş koruyucu losyonları kullanmalıdır. Yeni lazer teknikleri ile lazer uygulaması kesin sonuç vermekte ve uygulamanın sağlandığı bölgede asla kıl çıkmamaktadır. Lazer epilasyonu uygulaması sağlanırken kişi şiddetli derecede oluşabilecek acılara maruz kalmaz. Aksine acının şiddeti çok daha azdır. Seansların belirlendiği günler kesinlikle geçilmemelidir. Uygulamanın zamanında yapılması sonucun olumlu olmasında büyük rol oynar. Lazer epilasyonu uygulamasından yaklaşık 3 gün sonra cildin üzerinde tüyler görülür ve kendiliğinden dökülürler.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net