Estetik Nedir ?

ESTETİK NEDİR ? Plastik ve estetik cerrahi, bütün vücut yüzeyinde kemikler, deri ve deri altını etkileyen her türlü boşluğun onarılması için uygulama yapılmasıdır.

ESTETİK NEDİR?

Plastik ve estetik cerrahi işlemleri, doğuştan ya da daha sonradan edinilen anormal durumların, fonksiyon ve şekil bozukluklarının giderilmesi ve vücut imajının daha ideal hale getirilmesi için uygulanan bir cerrahi dal olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca ‘plastik’ kelimesi, Yunanca plasticos kelimesinden türemiş bir sözcüktür. ‘bir kalıba uydurmak’ ve şekillendirmek anlamı taşımaktadır. Estetik nedir sorusu için bir tanım belirtilecek olursa eğer hangi işlemlerle ilgili olduğu net bir şekilde aktarılabilir. Plastik ve estetik cerrahi işlemleri, bütün vücut yüzeyinde meydana gelen her türde cerrahi sorunla alakalı bir daldır. Vücudun fonksiyon ve şeklini bozan durumlar ise edinsel, doğumsal ya da travmatik olabiliyor.

Travmatik açıdan meydana gelen yanıklar, çeşitli organ kopmaları ve kesiler, trafik kazası gibi olaylara bağlı yüz yaralanmaları olarak belirtilebilir. Edinsel açıdan, var olan çeşitli yumuşak doku ve deri tümörleri ya da kronik yaralar bu cerrahi disiplin alanı içerisinde yer almaktadır. Kemik hatta özellikle el, kafa ve yüz kemikleri, kıkırdak çatıda yer alan kayıplar, patolojik olaylar, şekil bozuklukları da yine estetik cerrahi uğraşı alanları içerisine girmektedir. Estetik nedir sorusunun yanı sıra bu konular hakkında da bilgi sahibi olmak fayda sağlayacaktır. Standart cerrahi yöntemlerin beraberinde mikro cerrahi, endoskopi ve lazer sistemleri ile farklı kimyasal ilaç ve ajanlardan da yarar sağlamak mümkün olabilir.

Yani kısacası; plastik ve estetik cerrahi, bütün vücut yüzeyinde kemikler, deri ve deri altını etkileyen her türlü boşluğun onarılması için uygulama yapılmasıdır. Bu uygulamaları sağlarken asıl kural, hangi dokular yok olduysa onlara benzer dokular ile onarım sağlamaktır. Estetik nedir ve hangi alanlarla ilgilidir gibi bir soruya yanıt arıyorsanız eğer kısa ve net bilgiler verilebilir. Öncelikle yüzdeki şekil bozuklukları, yarık damak ve dudak, çene kapanma bozuklukları, kemik şeklinin bozukluğu, tükürük bezi sorunları, burun kopmaları, burun tümörleri, burun defektleri, kepçe kulak ve diğer şekil bozuklukları örnek gösterilebilir durumlardır. Bu örneklerin dışında elbette ki çok sayıda alanda uygulama yapıldığı net bir şekilde görülebilir. İhtiyaç olması halinde profesyonel destek almak mümkündür.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net