Estetik Nedir Ve Hangi Bölgelere Estetik Yapılır?

Estetik Nedir? Estetik yaptırmalı mıyım? En çok tercih edilen estetik ameliyatlar hangileri?

ESTETİK AMELİYAT NEDİR?

 

            Son yıllara göre günümüzde teknolojik gelişmelerin ışığında güzellik ve fiziki özellikler daha fazla önem kazanmış durumdadır. Güzelliğe daha çok dikkat eden kadınlar, erkeklere göre daha fazla estetik operasyonlar yaptırmayı tercih etmektedir. Estetik yaptırmayı tercih eden erkeklerin sayısı da azımsanacak kadar az değildir. Bazı estetik ameliyatlar bir anlık kararla yaptırılırken bazı estetik ameliyatlar ise uzun yıllar yapılan planlamalardan sonra bazı tetikleyici etkilerin oluşması ile yaptırılmaktadır. Özellikle Ankara estetik ve plastik cerrahi alanında yapılan birçok başarılı estetik operasyonlarla adından söz ettirmektedir. Şehrin büyük ve gelişmiş olması yapılan operasyonlarında kalitesini artırmaktadır.

 

            Uzun yıllar geçtikten sonra yaptırılması düşünülen estetik operasyonlar genellikle burun ve göğüs operasyonları ve sarkma problemini ortadan kaldıran operasyonlar olmaktadır. Kadınların estetik tercihleri geniş bir yelpazededir. Vücutlarında beğenmedikleri herhangi bir bölgeyi istedikleri anda değiştirebilmektedirler. Erkekler ise genellikle burun ve göbek yağı estetik operasyonları yaptırmayı tercih ederler.

 

 ESTETİK AMELİYAT ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

 

            Son yıllarda tıp biliminin gelişmesi ise estetik operasyonlarda eskiye göre büyük gelişme göstermiştir. Hem sağlık orunları hem de estetik güzellik amacıyla yapılan estetik operasyonlar, uzman doktorlar ve uygun ekipmanlar ile çok başarılı sonuçlar vermektedir. Özellikle İstanbul estetik konusunda bir çığır açmıştır. Aşağıda estetik operasyonların hangi bölgelere yapılabildiği anlatılmıştır.

 

 YÜZ BÖLGESİ OPERASYONLARI

 

en çok tercih edilen estetik ameliyatlar            Estetik operasyonlarda en fazla uygulama yüze yaptırılmaktadır. Özellikle nefes alma zorluğu çekenlere ve burun içi et olmasından dolayı sıkıntı yaşayanlara yapılan burun estetiği en çok tercih edilen estetik ameliyat çeşididir. Diğer yüz bölgesi estetikleri kaş aldırma, burun kırığı operasyonları, botox, kırışıklık giderme, gözaltı torbaları, çene operasyonları, kepçe kulak operasyonu ve ben aldırma operasyonu yüz bölgesinde uygulanabilen ve başarılı sonuçlar elde edilen operasyonlardır.

 

 GÖVDE BÖLGESİ OPERASYONLARI

 

            Karın kısmından boyun altına kadar olan bölüme uygulanan operasyonlardır. Özellikle meme bölgesine yapılan operasyonlar en fazla tercih edilen operasyonlardır. Bu operasyonlar meme büyütme, meme dikleştirme, meme küçültmedir. Bölgesel yağ aldırmada denilen liposuction işlemi de bölgesel estetiğe giren ve en çok tercih edilen operasyonlardan biridir. Aşırı kilo alan ve veren kişilerde meydana gelen kol sarkmaları operasyonu da kol estetiği alanında uygulanarak başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net