Gençleştiren Besinler

Günümüzde genç kalma çabaları insanlarda özellikle merak edilen konular arasındadır. Kimyasal veya bitkisel yöntemlerle genç kalmanın sırları vardır. Günde birkaç öğünde masanızdan eksik etmeyeceğiniz bu gençleştiren besinler sayesinde kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz.

 

GENÇLEŞTİREN BESİNLER

Günümüzde genç kalma çabaları insanlarda özellikle merak edilen konular arasındadır. Kimyasal veya bitkisel yöntemlerle genç kalmanın sırları vardır. Günde birkaç öğünde masanızdan eksik etmeyeceğiniz bu gençleştiren besinler sayesinde kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz. Cildinizi dışarıdan krem ve farklı tekniklerle desteklemenin yanı sıra besinlerin vazgeçilmez etkisi ile bunu görebilirsiniz. Bu besinleri ve niteliklerini sıralamak gerekir.

gençleştiren besinler

Soğuk preslenmiş hali sağlıklı yaşam için bire bir olan yağ, erken yaşlanma ve kırışıklıklar için mükemmel bir etkendir. Doymamış yağ asitleri hücreleri tehlikelerden korur. Vücudun güzellik hormonları üretmek için ihtiyaç duyduğu yüksek değerde protein içerikli besinler çok önemlidir. Ayrıca bağ dokusundaki liflerin yenilenmesini desteklemektedir. Yeşil çay önemli hücre koruyucu maddeler içeriyor ve böylelikle yaşlılığın doğrudan hücrelerde durdurulmasını sağlamaktadır. Sarımsak kan dolaşımını harekete geçirerek cildi arındırır. Böylece cilt sağlıklı bir renge kavuşuyor. Ispanak ve lahana gibi yeşil bitkiler B vitamini içerir bu da bağ dokusunun sıkılığını destekler ve selüliti önler. Düşük kalorili bir sebze olarak bilinen salatalığın faydaları saymakla bitmiyor. Yapılan bir araştırmada salatalığın içinde doğal olarak bulunan flavonol maddesinin hafızayı güçlendirdiği ve Alzheimer hastalığına bağlı olarak ortaya çıkan öğrenme bozukluklarına iyi geldiği kanıtlandı. Ayrıca salatalığın içerdiği silis minerali kas ağrılarının azalmasına yardımcı olduğu da bilinmektedir. Güneş yanıklarına ve gözaltı torbalarına da iyi gelen salatalık, selülitlerin azalmasına da katkı sağlaması açısından önemli gençleştiren besinler arasında yerini almaktadır.

Günde içinde bahsettiğimiz besinleri tüketmeniz oldukça önemlidir. Gerek işyerinizde gerekse evinizde bu besinleri bulundurmaya özen göstermelisiniz. Rezene bir diğer gençleştiren bitkiler arasındadır. Bu ot olarak sofranızdan eksik etmemeniz gerekenler arasındadır. Kalsiyum zengini bu ot, ciltte su depolanmasını sağlıyor ve hücre yenilenmesinde görev alıyor. Su, besinlerin hücrelere taşınmasını, atıkların da hücrelerden çıkışını sağlayarak en önemli genç ve sağlıklı kalma araçları arasındadır. Şeker genç kalmanın en büyük düşmanlarındadır. Bu yüzden doğal şeker kullanmak gerekir. Elma doğal şeker barındıran bir meyvedir. Yapay şekere karşın elma kan şekerini sabitleyip, ensülin iniş çıkışını dengeler. Bahsettiğimiz maddelerle birlikte daha çoğaltabileceğimiz gençleştiren besinler vardır. Önemli olan hayatımızın içinde bu besinlerin tüketimine öncelik vermemizdir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net