Kalıcı Makyajla Biçimli Ve Dolgun Dudaklar İçin

Kalıcı makyaj nedir? Dolgun dudaklar için ne yapmalı ? Kalıcı Makyajın sağlığa zararı var mı?

            Kadınlar her zaman güzel görünmek ve dikkat çekici olmak isterler. Fotoğraflarda sürdükleri kırmızı ve hafif öne uzattıkları dudaklarını her zaman daha dolgun görmek ve dikkat çekici olmasını isterler. Çeşitli yöntemler ile dudaklarını dolgunlaştırmaya çalışırlar mesela yuvarlak bir nesne emerek dudakları geçici dolgunluğa ulaşılabilir ya da kalemle dudaklarının çevresini daha ayrıntılı ve daha dolgun çizerek koyu bir renk ruj sürüp dudaklarını daha dolgun gösterebilirler fakat bu yöntem uzun süreli bir yöntem değildir maksimum 4 saattir.

 

 Kalıcı makyajla biçimli dolgun dudaklar için neler yapılabilir?

            Kalıcı makyajla biçimli ve dolgun dudaklar için dudaklarınızın çevresine ince bir kontür yaptırabilirsiniz bu kontür asimetrik ince dudaklarınızı daha dolgun ve seksi gösterir ayrıca yüz hatlarınızı daha çok belirginleştirir ve yüzünüzdeki kırışıklardan bu yöntem ile kurtulabilirsiniz.

 

 Kalıcı makyaj ile dudak kontürü nasıl yapılır ?kalıcı makyaj

            Dudak estetik görüntüyü etkileyen ögelerden biridir biçimsiz dudaklar kadınların istemeyeceği en son şeydir. Biçimsiz dudakları kontür ile düzeltmek dolgunlaştırmak mümkündür. Dudak kontür’ü (dolgusu) dudağı lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra enjeksiyon yardımı ile yapılır. Dudaklara noktalar belirlenerek bu noktalara çapraz bağlarla kuvvetlendirilen hyaluronik asit içerikli dolgu ilacı dudaklara uygun miktarda enjekte edilir bu işlem ortalama 30-35 dakika sürmektedir. Dudaklara kalıcı kontür ile şekil verilip aynı zamanda dudaklara renkte verilmektedir bu hastanın isteğine göre değişir açık pembe’den mor rengine kadar uzanan tonlar vardır genellikle gülkurusu ve pembe tonlar seçilmektedir. Dudak çizgisinden başlanıp dudak alt kısımlarına kadar giden bir makyajdır.

 

 Kalıcı makyaj zararları nelerdir?

 

            Kalıcı makyaj her güzellik salonunda yapılamaz bunun nedeni yanlış enjekte ya da en ufak bir hata dudaklarınızın kötü bir hal alması olası bir durumdur dudaklarınız gri ya da yeşil hal alabilir bu yüzden uzmanı tarafından uygulamanın yapılması tavsiye edilir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net