KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

Doku çökmesi ve yumuşamasıyla ilişkili olarak meydana gelen yaşlanma probleminde tercih edebileceğiniz kırışıklık tedavisi dolgu malzemeleri ya da kök hücredir.

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ YÖNTEMLERİ

Doğduğumuz andan itibaren cildimiz yaşlanmaya başlamaktadır, yaş ilerledikçe farkında olmadan kırışıklık gibi problemler de ortaya çıkmaya başlar. Gülmekten ya da ağlamaktan oluşan, dudak üstü ya da yanaklarda görülen çizgiler ve göz çevresi gibi alanlarda kırışıklık gibi değişimler gözlenmektedir. Cildimizde oluşan kırışıklar esnek dokunun azalması, kolajen kaybı ve yaşlanma sürecinin getirilerinden biri olarak bilinmektedir. Tüm bunlarla birlikte gelişen teknoloji sayesinde kırışıklık tedavisi içinde uygun olabilecek birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Botoks, dolgu ve geliştirilmiş teknolojik yöntemler sayesinde yüzünüzde meydana gelen ince veya derin çizgilerden kurtulmanız mümkün. Kırışıklık tedavileri cildinizde meydana gelen hasarlı dokuları onarıp cildinizin genç ve dinamik bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

Hücresel döngünün hızı ile doğru orantılı olarak yaş ilerledikçe meydana gelen kırışıklıklar güneş, çevresel faktörler, beslenme ve uyku düzeni gibi etkenlerden de kaynaklanmaktadır. Cildin kendini yenileme özelliği sayesinde ciltte meydana gelen ince çizgiler, lekeler ve kırışıklarda etkisini fazla göstermemektedir. Ancak 25-30 yaşından itibaren yenilenme hızının azalması ile yaşlılık belirtileri de görülmeye başlar. Yaşın ilerlemesine bağlı olmaksızın göz çevresinde ya da alnınızda meydana gelebilecek kırışıklar tedavi edilmediği müddetçe kalıcı hasarlara yol açabilmektedir. Yaş ilerledikçe derinleşen ve yerleşmeye başlayan kırışıklık tedavisi için mimiklerinizi kontrol ederek ya da botoks yaptırarak önlem alabilirsiniz.

Ciltteki kırışıklık sebepleri kişiye göre değişiklik gösteren bir olgu olmakla birlikte erken yaşta da ciltte kırışıklık meydana gelebilir. Cildinizdeki kırışıklıklar için öncelikle neden meydana geldiğini bilmeniz gerekir. Doku çökmesi ve yumuşamasıyla ilişkili olarak meydana gelen yaşlanma probleminde tercih edebileceğiniz kırışıklık tedavisi dolgu malzemeleri ya da kök hücredir. Bölgenin gençliğini koruması ve iyileştirilmesi açısından tedavi yöntemlerinin en uygun olanın tercih edilmesi gerekir. Kolajen ve elastik liflerin gerginliği ile birlikte sayılarının azalması sonucunda yine kırışıklık problemi ortaya çıkmaktadır. Genelde 40’lı yaşlarda ortaya çıkan hastalığın tedavisinde ise hücreleri ışık ve lazerle uyararak vitamin enjeksiyonu yapılmaktadır. Daha ilerleyen yaşlarda ise tercih edebileceğiniz tedavi yöntemleri arasında cerrahi germe işlemleri uygun olarak görülmektedir.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net