Lazerle Yüz Gerdirme Yüz Gençleştirme Ameliyatı Ve Riskleri

Lazerle yüz germe - gençleştirme ameliyatı. Kimler yüz germe yaptır

            Lazerle yüz germe ameliyatı her ne kadar ameliyat olarak bilinse de temelde bir ameliyat değildir. Tam doğru tanımı ise "göz ve ağız çevresindeki kırışıklıkların lazer ile tedavisi" şeklinde olabilir. Bu işlemden sonra kişinin yüzü daha parlak bir hal alır, kırışıklıklar kaybolur ve kişiden kişiye değişse de birçok kişide 15 - 20 yaş kadar bir cilt gençleşmesi görülür. İşlem ise karbondioksit gazı ile kırışıklığa sebep olan zarar görmüş derinin soyulması ile yapılır.

lazerle Yüz Germe

 

 Kimler Lazerle Yüz Germe Tedavisini Kullanmalı

 

            Lazerle yüz germe tedavisinde önemsenmesi gereken birkaç kriter vardır. Bunlar; ağız ve göz çevresindeki kırışıklıkların aşırı seviyelerde olmaması ve esmer tenli olmamaktır. Ağız ve göz çevresindeki kırışıklıkları çok fazla olan kişilerde lazer tedavisi sonucun istenen seviyede olmamasına sebep olabilmektedir. Bu tip kişiler daha çok ameliyata ihtiyaç duymaktadır. Esmer tenli bireylerde ise lazerle yüz germe işlemi lekeler oluşturabilmektedir. Tedavi uygulanan herkeste bu risk vardır ancak esmer tenli kişilerde bu risk çok daha fazla olduğu için uzmanlar esmer tenli kişilere bu tedaviyi önermez. Ayrıca lazerle yüz germe işlemi, cildi ince olan kişilerde daha etkilidir. Bu nedenle ince ciltli kişilerde daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

 

 Lazerle Yüz Germe İşleminden Sonra Oluşabilecek Riskler

 

            Lazerle yapılan bu işlem aktif sivilceleri çıkan kişiler için uygun değildir çünkü sivilcelerin oluşumunu önemli derecede arttırabilmektedir. Bir diğer risk ise güneş lekeleridir. Hastalar tedavi sürecinde mümkün olduğunca az güneş görmelidirler. Aksi taktirde koruyucu kullanılsa bile lazer uygulanan bölgelerde güneş lekelerinin oluşması muhtemeldir. Bunun yanında bu işlem enfeksiyon riski taşımaktadır. İşlemi takip eden 1 - 2 gün içinde yüzde şişlik, kızarıklık gibi belirtiler görülürse derhal doktora danışılmalıdır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net