Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Yöntemleri

  Rinoplastiburun estetiği ameliyatı göze hoş gelen, daha estetik görünen ve solunum sorunlarının giderilmesi amacıyla kişiye özel yapılan bir estetik operasyondur.

Rinoplasti Burun Estetiği Ameliyatı Rinoplasti Yöntemleri

 

            Rinoplastiburun estetiği ameliyatı göze hoş gelen, daha estetik görünen ve solunum sorunlarının giderilmesi amacıyla kişiye özel yapılan bir estetik operasyondur. Estetik operasyonların içinde en zor olanı budur. Çünkü operasyon kişiye özel yapıldığı gibi, her operasyonda ameliyat planı bağımsız olarak yapılır. Vücudun dış dünyaya açılan kapılarından olan ve kapalı bir yapısı olan burun için yapılan bu operasyonda burnun estetik bir görünüme kavuşması sağlanırken, burnun fonksiyonları da korunmalıdır.

 

            Rinoplastiburun estetiği ameliyatı sonrasında bile hastaların iyileşme süreci de farklıdır. Estetik operasyonların arasında en fazla revizyona ihtiyaç duyulan operasyonda budur. Burun yapısını beğenmeyen ya da solunum sorunu olan kişiler bu ameliyatı olmaya kendileri karar verir. Bu yüzden ameliyatın başarısı genel olarak hasta memnuniyetiyle ölçülür.

 

 Rinoplasti burun estetiği ameliyatı rinoplasti yöntemleri

 

            Bu estetik operasyonda kullanılan iki farklı teknik bulunmaktadır. Bunların seçiminde hastanın burun yapısı, burunda istenen değişimler, hastanın genel sağlık durumu, estetik cerrahın bu alandaki deneyimi ve bilgi birikimi gibi etkenler etkili olur. Estetik cerrahın deneyimli olduğu teknikte daha başarılı sonuçlar alınır. Bu yöntemlerin de her birinin avantajları ve dezavantajları vardır.

 

 Kapalı yöntemle rinoplastiburun estetiği ameliyatı

 

            Bu yöntemde hastanın burun deliklerinden burun içi kıkırdaklarına ulaşılarak gerekli değişimler yapılır. Bu teknikle yapılan ameliyatlarda pek dikkat çekici ameliyat izi de kalmaz.

 

 Açık yöntemle rinoplastiburun estetiği ameliyatı

 

            Bu yöntemde estetik cerrahın deneyimli olması çok önemlidir. Hastanın burun delikleri arasındaki yerden kesi yapılarak, burun içi görünür hale getirilir. Burun iskeleti estetik cerrah açısından tamamen görünür hale geldiği için, yapılacak değişimler daha dikkatli yapılabilir. Ancak bu yöntemde ameliyat sonrasında daha fazla revizyona ihtiyaç duyulur. Hastaların iyileşme süreci de daha uzun sürer. Ameliyat sonrasında kalan izler burun deliklerinin arasındaki bölgededir. Zaman geçtikçe izlerin etkisi de azalır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net