Saç Ekimi Yönteminin Önemi

Saç ekimi işleminde, öncelikle hastanın tüm kan testleri ve kontrolleri yapılır. Daha sonra hangi saç ekimi yönteminin uygulanacağı kararlaştırılır ve saç ekim işlemine geçilir.

Saç Ekimi Yönteminin Önemi

 

SAÇ EKİMİ NEDİR?

 

            Bazen doğuştan gelen hormonal etki ile bazen de sonrada çevresel faktörlerin etkisi ile saç dökülmesi yaşayan insan sayısı çoktur. Hem kadın hem de erkeklerde görülebilen bu durum kişinin sosyal hayatını olumsuz olarak etkilemektedir. Saç dökülmesi sebebiyle kişinin kendine olan özgüveni kaybolur ve toplum içine girmek istemez. Kendini rahatsız hisseder ve herkesin kendine baktığını düşünür. Bu noktada ilaçla tedavi edilemeyecek bir rahatsızlık varsa saç ekimi yöntemi uygulanır. Bu yöntemle saçın az olduğu yerlere ekilen saçlar sayesinde yeni saçlar çıkmaktadır.

 

 SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

 

            Saç ekimi işleminde, öncelikle hastanın tüm kan testleri ve kontrolleri yapılır. Daha sonra hangi saç ekimi yönteminin uygulanacağı kararlaştırılır ve saç ekim işlemine geçilir. Saç ekiminde hastanın sağlıklı olan ve yoğun olan yerlerinden saç kökleri alınır. Sağlıklı ve yoğun saç kökleri genellikle kulağın arka kısmı ile ense kısmında bulunur. Buradan alınan yaklaşık 3000 saç kökü, saçın az olduğu yere ekilir.

 

            Bu uygulamada kişinin kendi saç kökleri kullanılmaktadır. Saç ekimi esnasında lokal anestezi yapıldığı için herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez. Saç ekimi sonrasında ufak kızarıklıklar meydana gelir ancak onlarda 1 hafta içinde geçmektedir. İlaçla tedavisi olmayan saç dökülmelerinde kullanılan saç ekimi yöntemi çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Saç ekiminde kişinin kendi sağlıklı saçları ekildiği için ve saç köklerinin alındığı bölge saç dökülmesinin olmadığı bir bölge olduğu için, saç ekimi işleminden sonra sanki hiç saç dökülmesi olmamış gibi bir görüntüye kavuşulur ve doğal bir görünüm elde edilir.

 

 SAÇ EKİMİ KİMLERE UYGULANIR?

 

            Saç dökülmesi problemi yaşayan erkekler ve kadınların hepsine gerekli muayene yapıldıktan sonra saç ekimi işlemi yapılır. Kadınların en büyük korkularından birisi, saç ekimi sırasında normal saçlarının kesilmesi korkusudur. Ancak artık gelişen teknoloji sayesinde saçların tamamen kazınmasına gerek kalmadan saç ekimi yapılabilmektedir. Saç ekimi işleminden önce, kişinin neden bu problemi yaşadığı araştırılır ve bazı testler yapılır. Yapılan test sonucunda ilaç tedavisi uygulanabilecek bir durum varsa önce ilaç tedavisi uygulanır. Ancak ilaç tedavisi yapılsa da düzelmeyecek saç dökülmesi sorunları için saç ekimi yöntemine başvurulur.

 

            Erkeklerde genellikle ön kısımlarda saç dökülmesi başlar. Daha sonra yavaş yavaş üst kısımlarda saç dökülmesi başlar. Bazen de sadece üst kısımlarda dökülme yaşanır. Erkeklerde hormonal nedenlerle yaşanan saç dökülmeleri normaldir. Saçların üremesini sağlayan hormonlar zaman geçtikçe ölür ve yeni saçlar çıkarmamaya başlar ve mevcut saçların dökülmesine neden olur. Dökülen saçlar daha sonra çıkmadığında kellik sorunu meydana gelir.

 

            Saç ekimi kadın ve erkeklerde 20 yaşından sonra uygulanabilmektedir. Bazı hastalarda saç ekimi öncesinde yapılması gereken bazı tedaviler olabilmektedir. Bu nedenle kapsamlı bir araştırma sonucunda saç ekimi işlemine geçilmektedir. Saç ekimi % 100 olumlu sonuç veren bir operasyondur.

Sitemizde SAÇ EKİMİ yapam estetik merkezlerine ulaşmak için tıklayınız

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net