Saç Ekimi

Saç ekimi uygulamalarının lokal anestezi dahilinde gerçekleştirilen ve tamamıyla risk olmayan bir işlem olduğunu da net bir şekilde belirtmek mümkündür

SAÇ EKİMİ

Saç ekim işlemlerinde Fue ve Fut olmak üzere iki ayrı yöntem uygulanmaktadır. Fut yöntemi, ense kısmından ve iki kulağın arkasından şerit olacak şekilde parça alınarak bu parçada yer alan saçların ayrıştırılarak ekildiği bir yöntemden ibarettir. Fue yöntemi ise, ense kısmında yer alan daha geniş bir bölgeden saçların mikromotor ile ayrı olarak alınıp ekildiği yöntem olarak belirtilmektedir. Fue yöntemi dâhilinde saçların alındığı kısımda dikiş olmadığından dolayı belirgin bir iz kalmayacaktır. Bu durum da iyileşme sürecinin daha konforlu ve kısa olmasını sağlayacaktır. Bu gibi avantajlar nedeniyle saç ekimi konusunda Fue yöntemi artık Fut yöntemine göre çok daha fazla oranda talep görmektedir.

saç ekimi

 

Bazı durumlarda hastaların dokusuna ve gereksinimlerine göre Fue ve Fut yöntemi bir arada olarak da uygulanabilir. Hastaların saçının yapısı ve saçlı derisinin özellikleri doğru bir şekilde değerlendirilmeye alınarak bu yöntemlerin hangisinin seçileceğine karar vermek en ideal olanıdır. Saç ekimi işleminin erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen ve bütün hastalara uygulanabileceği ifade edilen uygulamaların doğru bilgiler edinilip doğru koşullarda uygulanması halinde endişe edilecek herhangi bir detay olmadığı belirtilebilir. Saç ekim işlemi aynı zamanda bir doku naklidir. Kesinlikle hijyenik koşullarda, deneyimli ve eğitimli bir ekip tarafınca uygulanması gerekir. Zaten pek çok alanda bu uyarıları dile getiren uzman doktorlar yer almaktadır.

Bu yöntemler ile aynı zamanda sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekim işlemleri de yapılabilir durumdadır. Saç ekimi uygulamalarının lokal anestezi dahilinde gerçekleştirilen ve tamamıyla risk olmayan bir işlem olduğunu da net bir şekilde belirtmek mümkündür. Operasyon sonrasında ağrılar, gözlerde ve yüzde aşırı oranda bir morarma ya da şişme görülmemektedir. Bazı durumlarda hassas cilde sahip kişilerde 1-2 gün içinde geçen hafif şişlikler görülebilir. Saç ekim işlemini tercih eden hastalar, aşırı tozlu olan alanlarda ya da ağır bir işte çalışmadıkları müddetçe 3ncü gün işlerine geri dönebilirler. Bu gibi detaylar elbette ki hem hastalar hem de yakınları için büyük önem taşımaktadır. Sizler de bu konulara gerekli özeni göstererek tercih yapabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net