Saç Ekimi

Saç ekimi nedir? Saç ekimi nasıl yapılır? Saç ekimi ücretleri? Saç Ekim Merkezleri?

Saç Ekimi Nedir?

 

            İlerleyen yaş, genetik nedenler ve ilaç kullanımına bağlı olarak ortaya çıkan kellik sorunu, insanların dış görünümünü olumsuz etkileyen ve buna bağlı olarak çeşitli psikolojik rahatsızlıklara da neden olan bir hastalıktır. İnsanlık tarihi boyunca kellik sorunu için çeşitli bitkisel metotlar denenmiş ve kelliğe çare aranmıştır. Ancak ne yazık ki uygulanan hiç bir yol kellik sorununa kesin çözüm olmamıştır. Günümüzde de kelliğe karşı çeşitli bitkisel ve kozmetik yöntemler olsa da bu çözümler sadece kısa süreli çözümler sunmakta ve kesin sonuç vermemektedir. Peruk ve diğer uygulamalar ise doğallıktan tamamen uzak ve orantısız görüntüler oluşturmaktadır. Kelliğe karşı günümüzde en net ve kesin yol gelişmiş tıp uygulamaları ile birlikte uygulanan saç ekimi işlemidir.

 

 - Saç ekimi nedir?

 

            Saç ekimi, kişinin sağlık saç köklerinin bulunduğu yerlerden alınarak kellik sorunu yaşanan bölgeye nakledilmesi işlemidir. Bu yöntem sayesinde kellik sorununa kesin olarak çözüm getirilir, hastalar yeniden sağlıklı ve doğal saçlarına kavuşarak hayatlarına devam ederler. Yaş grubu ve cinsiyet fark etmeden bu sorunu yaşayan herkes saç ekimi yöntemini kullanabilir ve yaşadığı sorunu hayatından tamamen çıkarabilir. Kelliğe bağlı olarak ortaya çıkan psikolojik rahatsızlıklar da bu sayede ortadan kalkar ve kişiler hem görüntü olarak hem de ruhsal olarak daha sağlıklı bir hayata yeniden kavuşma fırsatını yakalarlar.

 

 - Saç ekimi tedavi süresi:

 

            Saç ekimi işlemi yapıldıktan sonra hastaların iyileşme süreci de başlar. Ekilen saçlar belirli bir süre sonra ekildiği bölgeden dökülür. Saç kökleri bu bölgeye tutunarak dökülen saçların yerine yeni bebek saçlar çıkmaya başar ve kellik yaşanan bölge kapanır. Tedavi sürecinin tamamlanması ve saç olmayan bölgenin tamamen kapanma süreci hastaların durumuna göre ortalama olarak 9-12 ay arasıdır. Süreç sonunda saç kökleri ekilen bölgeye tamamen adapte olur ve saçlar doğal olarak uzamaya başlar.

 

 - saç ekim merkezleri

            Saç ekimi ücretleri kişilerin yaşadıkları kellik sorununa göre değişiklik göstermektedir. Kellik yaşanan alanın genişliği, ne kadarlık bir alanda saç ekimi yapılacağı, kullanılan teknolojiler gibi birçok unsur saç ekimi fiyatlarını etkilemektedir. Ancak saç ekimi ücretleri herkesin faydalanabileceği uygun rakamlardan meydana gelmektedir.

Saç ekim merkezleri ve saç ekim ücretleri için sayfamıza ekli merkezlerle iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekim Merkezleri

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net