Sağlıklı Ve Hızlı Bronzlaşmak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Birçok kişi daha fazla ve hızlı bronzlaşmak için öğle saatlerinde yani güneşin en tepede olduğu saatte güneşlenmeyi tercih etmektedirler. Bu son derece yanlış bir davranıştır.

 

            Yaz aylarının geldiği şu günlerde kadın erkek birçok kişinin isteği güzel bir şekilde bronzlaşmak olmaktadır. Bronz teni seven kişiler için bir fırsat yaratan yaz aylarında bronzlaşmak doğru yöntemler uygulandığında oldukça kolay olacaktır. Bronzlaşmak için illa deniz kenarında saatler geçirilmesi gerekmemektedir. Fakat en popüler olan yöntem budur. Bronzlaşmak yerine sürekli kızardığını ve istediği bronzluğa ulaşamadığını düşünen kişilerin bazı noktalara dikkat etmeleri gerekmektedir. Bronzlaşma sanıldığı kadar masum bir işlem değildir. Yanlış yapıldığında yanıklara ve daha birçok cilt sorununa neden olabilmektedir. Bu sebeple bilinçsizce güneşe çıkılmamalı ve bazı kurallar çerçevesinde bronzlaşılmalıdır. Doğru ve sağlıklı bronzlaşmak, ten renginin daha uzun süre korunmasına da yardımcı olacaktır.

 

 Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için dikkat edilmesi gerekenler

 

bronzlaşmak            Güneşin zararlı etkileri herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle yaz aylarında endişe veren bu durum güneşten kaçılmasına neden olmamalıdır. Doğru önlemler alındığında hem sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak hem de tatilin tadını çıkarmak mümkündür. Sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlardan ilki güneş önüne çıkılan saatlerin doğru ayarlanmasıdır. Birçok kişi daha fazla ve hızlı bronzlaşmak için öğle saatlerinde yani güneşin en tepede olduğu saatte güneşlenmeyi tercih etmektedirler. Bu son derece yanlış bir davranıştır. Bu saatler güneşe çıkılması güneş koruma kremleri bile kullanılsa son derece sakıncalıdır. En uygun bronzlaşma saatleri 3 ile 5 arasıdır.

 

            Bu saatlerde bronzlaşmak teni yakmayarak etkili bir bronzluk yaratacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kullanılan koruyucu ve bronzlaştırıcı kremler olmaktadır. Koruyucu güneş kremi kullanılacağında en az 50 spf özelliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir. Direk güneş teması yaşanacağından daha azı yeterli gelmeyecektir. Bunun yanı sıra hızlı ve pratik bir şekilde bronzlaşmak ve güneş altında saatler geçirmek istemeyen kişiler içinde bazı bronzlaştırıcı kremler ve losyonlar satılmaktadır. Bu kremlerden doğru olanın satın alınması oldukça önemlidir. Yanlış kullanılan bronzlaştırıcı kremler ciltte yanmalara ve erken yaşlanma gibi problemlere yol açacaktır. Bu noktada bir eczaneye danışılması ve orada satılan güvenilir bir ürününün satın alınması tavsiye edilmektedir.

 

 Hızlı bronzlaşmak için bitkisel çözümler

 

            Hızlı bronzlaşmakta en az sağlıklı bronzlaşmak kadar önemsenen bir konudur. Bu konu ile ilgili çeşitli ürünler piyasaya sürülmüştür. Bronzlaştırıcı krem adı altında satılan ürünlerin birçoğu cilde zarar vermekte ve kuruluğa yol açmaktadır. Bu sebeple daha doğal be bitkisel yöntemlerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu yöntemlerden ilki havuç ve kakao yağıdır. Bronzlaştırıcı özelliği ile ön plana çıkan bu iki yağ çeşidi birçok bronzlaştırıcı kremin içeriğinde ter almaktadır. Bu sebeple ikisinin karıştırılması ve hafifçe cilde yedirilmesi bronzlaşma sürecine hız kazandıracaktır. Bunun yanı sıra 50 spf koruyu krem sonra az miktarda zeytinyağının kollara ve bacaklara yedirilmesi de bronzlaşmayı hızlandıracaktır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net