Selülit Tedavisi

SELÜLİT TEDAVİSİ Kadınların baş düşmanı olan selülit sorunları cilt dokusu üzerinde meydana gelen deformasyonlara denilmektedir. En bilindik şekli ile portakal kabuğunu andıran bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

SELÜLİT TEDAVİSİ

Kadınların baş düşmanı olan selülit sorunları cilt dokusu üzerinde meydana gelen deformasyonlara denilmektedir. En bilindik şekli ile portakal kabuğunu andıran bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Estetik bir sorun olarak karşımıza çıkmakta, bu nedenle hastalık olarak nitelendirmek mümkün olmamaktadır. Oluşmasında ise cilt altında bulunan yağ hücrelerinin birikerek doku kısımlarında suyun tutulması ile ortaya çıkmaktadır. Bu alanda selülit tedavisi için çeşitli kürler, bölgesel zayıflama gibi farklı seçenekler tercih edilebilir. Cilt altında biriken yağ hücreleri dış kısımdaki zar üzerinde şekil değişimine yol açacaktır. İlk oluşmaya başlandığında tedbir alındığında diyet ve egzersizlerle bu durumlar çözülebilir. Ancak ilerlediğinde bunlar etki etmeyecektir.

selülitten kurtulunTedavi alanında ise lenf direnaj ile bölgesel incelme sağlanabiliyor. Özel bir cihaz ile yapılan bu uygulamada cihaz lenf akışını sağlamaktadır. Bu etkilerin sürekli şekilde vücuda iletilmesi de enerji kaybını engelleyecektir. Bu şekilde bir selülit tedavisi ile istediğiniz estetik görünümü yakalayabilirsiniz. Başka bir tedavi ise kavitasyondur. Bu metot ile ses dalgalarının masaj yaparken verilmesi sağlanıyor. Farklı özelliklerde kavitasyon cihazları bulunmakta ve uygulanacak tedaviye göre tercih edilmektedir. Soğuk lipoliz ile de bölgesel zayıflama ve selülitlerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Bu yöntemde kullanılan cihazlar vakumlama yapmaktadır. Selülitlerin yanında bölgesel olarak kilo vermekte de kullanılmaktadır. Bunların yanında uygulanan selülit masajları da bulunuyor. Estetik olarak psikolojik sorunlara yol açabilecek bu sorunun çözülmesinde eğer sorun çok ilerlememiş ise doğal kürlerden, egzersiz ve diyetlerden de yardım alabilirsiniz.

Beslenme alışkanlıklarının selülit oluşumunda çok büyük etkisi bulunuyor. Selülit oluşumunu destekleyen faktörlerin çok net bir şekilde belirlenerek selülit tedavisi içerisinde u faktörlerinde ortadan kaldırılması gereklidir. Bu nedenle önce sağlıklı beslenmeli ve sonrasında ise düzenli spor yaparak sağlıklı ve zinde bir vücuda kavuşmalısınız. Kullanabileceğiniz bitkisel kürlerde bulunuyor. Bunlardan birinde kayısı, ardıç, limon, portakal, biberiye, zeytin, lavanta yağı malzemelerini bir araya getirerek karşımı selülitlerin olduğu bölgeye sürmeli ve streç filmle kaplayarak en az 20 dakika bekletmelisiniz. Hafta bir kez uygulayarak gözle görülür düzelme sağlandığını fark edebileceksiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net