YAZ AYLARINDA ESTETİK YAPILIR MI?

Güneşten korunmanın yanında yüksek faktörlü güneş kremleri de etkili bir koruma sağlayacaktır.

Halk arasında yaygın olan yaz aylarında estetik yapılmaz, kanaatinin aksine uzmanlar bazı noktalara dikkat ederek bu aylarda tüm estetik operasyonların yapılabileceğini söylemektedir. Plastik, estetik, rekanostrüktif cerrahi alanlarında operasyonlar yapılabiliyor. Genel olarak bakıldığında operasyonların başarı ile sonuçlanmasında mevsimlerin etkisi bulunmuyor. Bu nedenle yaz aylarında estetik yapılır mı, sorusunun cevabı için dikkat edilmesi gereken noktaları öğrenmek yeterlidir. Sorun olacağı düşünülen tek nokta güneşe doğrudan maruz kalan cilt üzerinde oluşabilecek sorunlardır. Ama yüz estetiklerinde bile bazı önlemler alarak sorunsuz bir operasyon geçirmek mümkün olabiliyor. İster kış mevsimlerinde isterseniz de yaz mevsimlerinde estetik operasyonlar planlayın dikkat etmeniz gereken noktalar her mevsimde aynı olacaktır.

yaz aylarında estetik yapılır mı

            En önemli nokta operasyonlar sonrasında kalan izlerin doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gereklidir. İyileşme aşamasında çok fazla güneş ışığına maruz kalan izlerin sonraki aşamalarda iyileşse bile daha koyu tonlarda olması muhtemeldir. Yüz estetikleri dışında yapılacak operasyonlarda ise genelde elbiseler bu kısımları kapattığı için herhangi bir zararın olması söz konusu değildir. Bu nedenle yüz estetiklerinde dikkatli olunmalıdır. Güneşten korunmanın yanında yüksek faktörlü güneş kremleri de etkili bir koruma sağlayacaktır. Bu alanda yaz aylarında estetik yapılır mı, sorunun esas muhatapları açık renkli ten rengine sahip olan kişiler olmaktadır. Bu kişiler güneş kremi kullanırken güneş ışığını tamamen engelleyici kremler kullanarak ve sürekli ciltlerini nemli tutmak adına nemlendiriciler uygulayarak ciltlerini korumaya almaları gerekli olmaktadır.

En önemli aşama ise izler tamamen geçtikten sonra herhangi bir tedbire bile gerek kalmamasıdır. Operasyonlarda oluşan morlukların iyileşme döneminde maruz kalınan güneş lekelenmeler oluşturabilir. Bu nedenle sadece kısa bir iyileşme döneminde güneş ışığına maruz kalmamak uygun olacaktır. Bu morlukların iyileşme süresi de üç hafta olmaktadır. En geç üç hafta içerisinde tamamen iyileşen bu morluklar sonrasında herhangi bir operasyona gerek kalmayacaktır. Bireylerin aklına takılan yaz aylarında estetik yapılır mı, sorularında bu önerilere dikkat edilerek yapılacak operasyonlarda herhangi bir sorun çıkmayacağı söylenilebilir. Gerisi ise tamamen sizin tercihinize kalan bir durumdur

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net