Zayıflama Süresince Nelere Dikkat Edilmelidir?

Zayıflama hakkında doğru bildiğimiz yanlışlar yüzünden sağlığımız tehlikede zayıflama süresince nelere dikkat edilmelidir?

           En önemlisi öğün atlamamaktır. En büyük yanlışlardan birdir çünkü öğün atlamak ile birlikte büyük sağlık sorunları oluşturmaktadır. Sağlıklı kilo vermek için hiç bir şekilde öğün atlanmamalıdır. Sabah, öğlen, akşam öğünleri iştahı kontrol altına alır ve sık acıkmayı önler. Yapılan araştırmalar sonucunda öğün atlayan kişilerin verdiği kiloları daha sonra tekrar aldığı görülmüştür. Sağlıklı beslenmek için gün içerisinde sabah öğlen akşam olmak üzere 3 ana öğün, 3 ara öğün yapılmalıdır. Hipoglisemi yani (şeker hastaları) ara öğünlerini arttırabilirler.

 

            Su, sağlıklı beslenmek için gerekli bir sıvıdır. Sağlıklı ve güzel bir şekilde kilo vermek için ise vücudun ihtiyaç duyduğu karbonhidrat, vitamin ve bazı mineralleri içermediği için tek başına zayıflamada etkili değildir. Günde her 25 kiloya 1 litre su tüketmek gerekir. Örneğin; 75 kilo olan biri günde 3 litre su tüketmelidir.

 

            Az uyku ile kilo kaybı yaşanmakta doğru bildiğimiz yanlışlardan biridir. Uyku saati ne kadar azalır ise insanların daha fazla yemeğe yöneldikleri görülmektedir. Kendimizi psikolojik, fiziksel ve bedensel olarak iyi hissetmemiz için en az 5, en fazla 8 saat uyku önerilmektedir.

 

            Hangi yöntemi tercih edersek edelim verilen kilolar geri alınmaktadır. Buda doğru bildiğimiz yanlışlardan biridir. Çünkü her bünyenin kendine özgü değerleri vardır. Yağ oranı, su oranı, kas oranı ve en önemlisi metabolizma yaşımızdır. Yaptığımız diyet, spor ile kilo vermek mümkün ama en önemlisi vücudumuzun olması gereken değerlere geldikten sonra ve yapılan diyette de besin değerlerine dikkat etmek gerekir.

 

            Vücuttan vitamin ve mineral değerlerin eksik olmaması gerekmekte ve önemli olan şey hücrelerimizin doyduğunu hissetmektir. Vücuttaki en önemli şey yağ oranımızdır. Bunu eritmek en sağlıklı kilo verimidir. Bunun icin spor destekli çalışmalar yapılmalıdır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net