Zayıflamak İçin 20 Özel Diyet Sırrı

   Günümüzde birçok insan kilo ile mücadele etmektedir. Diyet yapmaya karar veren kişilerin ne yazık ki birçoğu olduğu yerde saymaktadır.

Bunun nedeni aslında çok bellidir. Programsız ve püf noktaları atlanmış bir diyetin başarılı olması daha çok şansa bağlı bir durumdur. Bu tür diyetler sağlıksız olmakla birlikte kişiyi oldukça yorar.

 

 Zayıflamak için 20 özel diyet sırrı

 

 Zayıflamak ilk önce insan psikolojisi ile gerçekleşen bir olgudur. Bu yüzden öncelikle dikkat etmeniz gereken şeyler bulunmaktadır. Zayıflamak için ilk adımlar kişi de başlar. İşe ilk olarak kendinize göre bir zayıflama tarzı belirleyip bunu bir hafta deneyerek başlamalısınız. Ne yiyeceğiniz ve ne yapacağınız ilk başta kendinize özgü olmalıdır. Başlangıç kilonuza bakın ve her gün tartıya çıkıp ve 1 hafta sonraki kilonuza bakınız. Artık tahmini olarak haftada ne kadar kilo vereceğinizi biliyorsunuz.

 

            1 haftalık denemeniz den sonra kesinlikle her gün tartılmayınız. Kilo vermeyi kendimiz için istiyoruz bu yüzden kendinizle iddiaya girmelisiniz. Zaten zayıfladıkça etrafınızdan aldığınız tepkiler size yeterince moral desteği sağlayacaktır. Kilo veremeyeceğinize dair stres yapmayınız. Zaten kilo vermek istiyorsunuz ve daha işin başındasınız. Bu yüzden kendinize zaman vermelisiniz. Buzdolabınızı light gıdalarla doldurmaya başlayınız. Şimdi ise sizin haftalık ne kadar kilo vereceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Unutmayın ki hedef belirlemek başarmanın en kolay yoludur. Hedefiniz sürekli olarak isteklerinizi tetikler ve buda sizi psikolojik olarak o işi yapma arzusu ile doldurur. Bu ilk 7 adım zayıflamak için en önemli yere sahiptir.

 

 Zayıflamak için 20 özel diyet sırrının diğer püf noktaları

 

 -Artık kilo vermek için hazırsınız. Hedefiniz var ve kilo vermek istiyorsunuz. Peki, nelere dikkat edeceksiniz? Öğünlerinizde mutlaka su olmalı. Bu yüzden her öğünden önce ve sonra 1 bardak su, her atıştırmalığın arkasından da bir bardak su içmelisiniz.

 -Ambalajlı içecekler den uzak durmalısınız. Bu tür gıdaların diyet versiyonlarına aldanmayınız. -Ambalajlı meyve suyu olsa bile uzak durmalısınız.

 -Uyumadan 2,5 saat önce bir şeyler yemeyi bırakmalısınız. Su içebilirsiniz.

 -Öğünleri atlamamalısınız. 3 ana öğün bir ya da iki ara öğününüz olmalı. Çünkü aç kalmak size stres yaptır ve bu stres de sizi yemek yemeye teşvik edebilir.

 -Hazır gıda tüketmeyiniz. Ev yemekleri tüketmeniz zayıflamak için oldukça önemlidir. Mecbur kalmadıkça dışarıdan yemeyiniz.

 -Aslında bir diyetisyene ihtiyacınız yok. Kendinize has bir liste hazırlayınız. Hazırladığınız gıdaların kalorisini hesaplamayı da unutmayınız.

 -Her hafta kendinize 1 gün tatil olarak belirleyiniz. Haftanın 7 günüde kendinizi sıkmayınız. Bu sizi rahatlatır.

 -Spor yapınız. Spor yapmayı sadece 1-2 saatlik yürüyüş ile algılamayınız. Özellikle ev işlerinde daha fazla hareket etmeye özen göstermelisiniz. Haftalık en az 250 dakika yürüyünüz. -Yürümeden önce ısınma hareketleri yapınız. Vaktiniz boş ise daha fazla zaman da ayırabilirsiniz.

 -Kahvaltı yapınız. Kahvaltı gününüzün en önemli öğünü olmakla birlikte sizin tok olmanıza yardımı olacaktır. Yumurta sarısı uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Tercihe bağlı olarak meyveli kahvaltı da yapabilirsiniz. Kahvaltınız da mutlaka sebze ve meyve bulundurunuz.

 -Sakız çiğneyiniz. Naneli sakızın bilimsel bir araştırma sonucunda tokluk hissi verdiği kanıtlanmıştır.

 -Posa miktarı yüksek olan gıdaları tüketiniz. Bunlara örnek olarak da armut, çavdar ekmeği, mercimek, portakal, yeşil fasulye, enginar verilebilir.

 -Lif oranı yüksek gıdaları tüketiniz. Yulaf, keten tohumu, yaban mersini ve meyveler de sağlıklı karbonhidratlar bulunmaktadır.

 -Şekeri azaltın. Şeker hem zararlı hem de bünyesinde çok fazla zararlı karbonhidrat içermektedir.

 -Sosyal ortamlarda iken ikramları bitirmek için çaba göstermeyin.

 

www.Estetikmerkezleri.net sitemize kayıtlı zayıflama merkezleri

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?

  • Profesyonel bir kadronun hazırladığı dizi ve film müzikleri  dinleyebileceğiniz müzik ve video portalı.
  • Estetik merkezleri ve güzellik merkezlerinin tanıtımlarının yapıldığı sağlık portalı.
  • Hafta hafta hamilelik serüveninin anlatıldığı hafta hafta hamilelik takibi yapabileceğiniz sağlık sitemiz..
  • Sınav sonuçları TYT AYT ve LGS sonuçları ehliyet sınav sonuçları potalı.
  • Diyarbakır reklam hizmerleri ve Diyarbakır firmaları için kent rehberi.
  • Diyarbakır halı yıklama hizmeti veren firmaların tanıtım portalı.

  • 2015 Copyright , Estetik merkezleri rehberi. Mail: info@estetikmerkezleri.net